Lībija

23.02.2018. 11:32
  • Ceļojumu brīdinājums

Ārlietu ministrija stingri iesaka jebkurai personai, kas dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumāreģistrēties Konsulārajā reģistrākā arī aicina viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas mobilo aplikāciju “Ceļo droši”.

Drošības situācija

Ņemot vērā, ka visā Lībijas teritorijā turpinās bruņotas sadursmes, Ārlietu ministrija stingri iesaka nedoties uz Lībiju, kā arī aicina ceļotājus, kuri atrodas Lībijā, nekavējoties izceļot no valsts.

Lai arī Nacionālās vienotības valdība ir uzsākusi stabilitātes un drošības atjaunošanas darbus, politiskā un drošības situācija valstī aizvien ir vērtējama kā nestabila un neparedzama.

Augsto terorisma, bruņotu laupīšanu un zādzību draudu dēļ, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot piesardzību vietās, kur pulcējas liels cilvēku skaits, kā arī izvairīties no uzturēšanās militāro objektu tuvumā.

Visā Lībijas teritorijā turpinās bruņotas sadursmes, kuru dēļ ir slēgtas lidostas, ceļi un daži robežkontroles punkti. Visas lidostas valstī uzskatāmas par apdraudētām, turklāt ir bijuši lidmašīnu nolaupīšanas incidenti. Tripoles starptautiskā lidosta ir slēgta kopš 2014. gada 13. jūlija.  Lai nodrošinātu izceļošanu no Lībijas, reizēm ir pieejams ierobežots komerclidojumu skaits, par kuriem tiek informēti aviokompāniju pārstāvji.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

ministrija aicina nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu par tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības un Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecības, kas atrodas Lībijā, ir pārtraukušas konsulāro pakalpojumu sniegšanu vai arī sniedz konsulāro palīdzību ierobežotā apjomā, šī brīža apstākļos konsulārās palīdzības sniegšana ceļotājiem šajā reģionā ir apgrūtināta.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.