Izstādes Latvijas Republikas ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā

12.12.2018. 15:52
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 5. decembrī Latvijas Republikas ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā tika atklāta mākslinieka Viktora Vasiļjeva gleznu izstāde “Sapņi par Latviju”. Izstādi atklāja ģenerālkonsuls Kristaps Brusbārdis. Šī izstāde ir mākslinieka veltījums Latvijas simtgadei. Paralēli Viktora Vasiļjeva mākslas izstādei Ģenerālkonsulāta apmeklētājiem tika prezentēti arī Ārlietu ministrijas mobilās izstādes “Latvijas gadsimts” stendi, kas vēsta par Latvijas vēsturi. Pirmā pasaules kara vēstures tēmai veltīta daļa no Viktora Vasiļjeva Ģenerālkonsulātā izstādītajiem darbiem.

Viktors Vasiļjevs ir dzimis 1954. gadā Liepājā, 1972. gadā pabeidzis Rīgas 23. vidusskolu, bet 1977. gada – Ļeņingradas Universitātes vēstures fakultāti. Viņš ir Krievijas mākslinieku apvienības biedrs. Piedalījies vairāk nekā 100 mākslas izstādēs Krievijā un ārzemēs. Viņa darbi atrodas privātkolekcijās Krievijā, Latvijā, ASV, Vācijā, Polijā un Izraelā, kā arī Krievijas un ārvalstu muzeju kolekcijās. Izstāde “Sapņi par Latviju” ir jau otrā Viktora Vasiļjeva izstāde Latvijas ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā.

Izstādes Ģenerālkonsulātā būs apskatāmas līdz februāra beigām. Izstādžu apmeklējumu lūdzam iepriekš pieteikt Latvijas Ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā (tel.+ 7 (812) 336 34 54 vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ).