Kas jāņem vērā ceļotājiem

24.09.2019. 14:13

Ceļošanas dokumenti

AK valdība ir paziņojusi, ka arī turpmāk ES, t.sk. Latvijas pilsoņi, uz AK varēs doties bez vīzas, ja ceļojuma mērķis ir īslaicīga privāta vizīte vai tūrisms (līdz 3 mēnešiem).

3 mēnešu bezvīzu uzturēšanās termiņš nebūs ierobežots ar jebkādu laika posmu (piemēram, 90 dienas pusgadā, kā tas ir ieceļošanai Šengenas telpā).

Vēršam uzmanību, ka plānots, ka 2021. gada 1. janvārī spēkā stāsies jaunā AK imigrācijas sistēma, kas, iespējams, paredzēs arī jaunas ieceļošanas prasības.

AK plāno par vienīgo ceļošanas dokumentu ES pilsoņiem noteikt pases un ID kartes vairs netiks atzītas par ceļošanas dokumentu. Tāpēc Ārlietu ministrija aicina ceļojot uz AK ņemt līdzi pasi.

Apdrošināšana

Ja spēkā nestāsies Izstāšanās līgums, sākot ar AK izstāšanās dienu AK vairs nebūs ES dalībvalsts, tāpēc tajā nedarbosies Eiropas veselības apdrošināšanas karte jeb EVAK. Dodoties ceļojumā uz AK Ārlietu ministrija aicina iegādāties privāto ceļojuma apdrošināšanu neatliekamās un nepieciešamās medicīniskās palīdzības saņemšanai.

Vadītāju apliecības

Ja ceļojat ar privāto automašīnu – ES izdotās vadītāju apliecības turpinās būt derīgas AK. Papildus informācija par autotransporta vadīšanu Lielbritānijā šeit.

Viesabonēšana

Mobilo sakaru — balss zvanu, SMS vai datu — pakalpojumu sniedzējiem AK vairs nebūs saistoši ES viesabonēšanas noteikumi. Tas nozīmē, ka tie var piemērot papildmaksu ES ceļotājiem, kuri izmanto viesabonēšanas pakalpojumus AK.

Ceļojumu brīdinājums

EK informācija par ceļošanu

EK paziņojums par ceļošanu starp ES un AK pēc AK izstāšanās no ES