Valsts prezidents akreditē jauno Japānas vēstnieku (Prezidenta preses dienests)

02.12.2014. 19:09


Otrdien, 17.martā, akreditācijas vizītē pie Valsts prezidenta Valda Zatlera bija ieradies Japānas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Takaši Osanai (H.E. Mr Takashi Osanai). Viņš būs pirmais Latvijā rezidējošais Japānas vēstnieks. 

Apsveicis vēstnieku ar stāšanos jaunajā amatā, Valsts prezidents izteica gandarījumu par dialoga intensificēšanos starp Latviju un Japānu pēdējo gadu laikā un notikušo augstākā līmeņa vizīšu apmaiņu, īpaši atzīmējot Japānas Imperatora un Imperatores vizīti Latvijā un Latvijas Saeimas priekšsēdētāja un Ministru prezidenta vizītes Japānā. Tāpat Valdis Zatlers pauda gandarījumu par abu valstu sadarbību kultūrā, izglītībā, tūrismā, zinātnē un sportā, kā arī pilsētu sadarbību.

Tikšanās laikā Valdis Zatlers ar Takaši Osanai pārrunāja abu valstu ekonomiskās sadarbības iespējas, kā perspektīvākās atzīmējot mašīnbūves, tranzīta un loģistikas, farmācijas, kokrūpniecības un tūrisma jomas. Pievēršoties starptautisko attiecību jautājumiem, Valsts prezidents izteica pateicību par Japānas piešķirto finansējumu attīstības sadarbības projektiem Afganistānā un atzīmēja, ka Latvija, tāpat kā citas NATO dalībvalstis, ļoti augstu novērtē Japānas lielo ieguldījumu Afganistānā.

Takaši Osanai (H.E. Mr Takashi Osanai) ir dzimis 1948.gadā Japānā, 1974.gadā absolvējis Hitotsubashi Universitātes Sociālo zinātņu fakultāti. Ārlietu jomā darbojas no 1976.gada - strādājis Ārlietu ministrijā, Japānas pārstāvniecībā ANO, Japānas vēstniecībā PSRS, bijis padomnieks Japānas vēstniecībā Krievijā (1992), Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankā (1993), Japānas vēstniecībā Krievijā (2002), bijis Japānas Ģenerālkonsuls Habarovskā (2004), no 2007.gada darbojās Japānas Starptautisko attiecību institūtā kā vecākais pētnieks.  

Prezidenta preses dienests