Dokumentu legalizācija

06.07.2018. 12:10

Dokumentu īstuma apliecināšana (legalizācija) nozīmē amatpersonas paraksta un zīmoga īstuma apliecināšanu, lai vienā valstī sastādīti publiski dokumenti iegūtu juridisku spēku citā valstī. Tradicionāli šo funkciju veic ārlietu dienesti un diplomātisko pārstāvniecību konsulārās amatpersonas.

Dokumentu īstuma apliecināšanas kārtība Latvijas Republikas vēstniecībā Ķīnas Tautas Republikā:

  • Ķīnas Tautas Republikā izdots notāra apstiprināts dokumentu tulkojums angļu valodā ir jāiesniedz Ķīnas Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā legalizācijai (ja uzturaties ārpus Pekinas, tad provinču vai lielpilsētu ārlietu birojos).

  • Ķīnas Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments vispirms legalizēs dokumentus. Pēc tam dokumenti tiks nogādāti Latvijas Republikas vēstniecībā, kur tie tiks tālāk legalizēti izmantošanai Latvijā.

  • Dokumentu saņemšana notiek Ķīnas Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā, vai arī provinču un lielpilsētu ārlietu birojos.

Ja ir kādi jautājumi, aicinām sazināties ar vēstniecību pa tālr. +86 10 853 230 09, +86 10 853 211 09 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.