Transporta un loģistikas pakalpojumi veicina starptautisko tirdzniecību

10.11.2020. 13:24

2020. gada 8. novembrī Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas padomnieks Latvijas vēstniecībā Ķīnas Tautas Republikā piedalījās 2020. gada Pasaules tirdzniecības un starptautiskās loģistikas samitā, kurš tika organizēts Ķīnas Trešās starptautiskās importa izstādes (3rd China International Import Expo – CIIE) ietvaros Šanhajā.
Samitā transporta un loģistikas sfēras dalībnieki apmainījās viedokļiem par to, kā nozare var pārvarēt COVID-19 epidēmijas izraisītos traucējumus un atjaunot starptautiskās loģistikas darbību pēcpandēmijas periodā. Ķīnas vadošo transporta un loģistikas uzņēmumu vadītāji iepazīstināja dalībniekus ar dažādiem pasākumiem, ko ir plānots pieņemt Ķīnā, īstenojot divkāršo aprites stratēģiju.
Latvijas transporta un loģistikas uzņēmumi veiksmīgi sadarbojas ar Ķīnas un citiem ārvalstu partneriem, sniedzot efektīvus pakalpojumus un risinājumus kravu piegādei caur Latviju uz trešo valstu tirgiem. Jūras, dzelzceļa, autoceļu un aviācijas savienojumi uz Latviju un no tās turpina sniegt būtisku atbalstu tirdzniecības uzņēmumiem visā Eirāzijā, nodrošinot netraucētas preču piegādes.
Lai novērstu globālos piegādes ķēdes traucējumus un tuvinātu ražošanu Eiropas Savienības, Eirāzijas Ekonomikas savienības valstīm un trešo valstu tirgiem, ārvalstu partneri un investori tiek aicināti izmantot savienojamības iespējas transporta un loģistikas nozarē Latvijā, attīstot loģistikas centru Starptautiskajā lidostā "Rīga", projektējot un būvējot intermodālo Rail Baltica loģistikas parku Salaspilī, izveidojot industriālos parkus un jaunas ražošanas jaudas Latvijas ostu teritorijās.
2020. gada Globālās tirdzniecības un starptautiskās loģistikas samits ir nozīmīgs Ķīnas Trešās starptautiskās importa izstādes atbalsta pasākums. Forumu atbalsta Ķīnas Tautas Republikas Transporta ministrija un organizē Ķīnas sakaru transporta asociācija kopā ar Šanhajas Jūrniecības universitāti. Ķīnas Starptautiskā importa izstāde (CIIE) ir pasaules lielākā valsts līmeņa importa izstāde, kas katru gadu notiek Šanhajā, Ķīnā. CIIE organizē Ķīnas Tirdzniecības ministrija un Šanhajas pašvaldības tautas valdība. Vairāk informāciju skatīt: https://www.ciie.org
Latvijas Republikas Satiksmes ministrija ir atbildīga par aviācijas, jūras, autotransporta un dzelzceļa transporta formulēšanu, kā arī pasta un elektronisko sakaru politiku Latvijā. Latvijas Satiksmes ministriju Ķīnas Tautas Republikā pārstāv Helmuts Kols, Latvijas vēstniecības padomnieks Pekinā. Vairāk informāciju skatīt: https://www.sam.gov.lv un https://www.vialatvia.com.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ķīnā

Villa 02-02, Section A of Liangmaqiao Diplomatic Residence Compound,
No.22 Dongfang East Street, Chaoyang District,
Bejing, 100600, People’s Republic of China

Tālrunis: +86 10-853 230 09
Fakss: +86 10 853 219 25
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā