Eiropas Savienības un Ķīnas zinātnes un tehnoloģiju attīstības sadarbība

21.05.2019. 12:09

Eiropas Savienības un Ķīnas zinātnes un tehnoloģiju attīstības sadarbības ietvaros, Eiropas Savienības delegācijas vadītājs vēstnieks Nicolas Chapuis Šandonas provincē 2019. gada 11.martā atklāja 2019. gada EU-China Research & Innovation Stakeholders Tour.

Tās ietvaros ES dalībvalstu vēstniecību pārstāvji plāno apmeklēt dažādas Ķīnas provinces, lai iepazīstinātu to zinātniekus un pētniekus ar Eiropas valstu un Eiropas Savienības instrumentiem, kas pieejami Ķīnas pētniekiem sadarbībai ar Eiropas pētniekiem un inovatoriem. Vislielākā uzmanība tika pievērsta programmai Apvārsnis 2020 (Horizon). Abu pušu pārstāvji arī dalījās pieredzē par sadarbības veiksmes stāstiem.

2019. gada 13. - 15. maijā tikšanās ar Ķīnas zinātniekiem un pētniekiem notika Jiangsu un Guangxi provincēs. Latvijas vēstniecības pārstāve informēja par Latvijas universitātēm un augstskolām, kā arī to galvenajiem pētniecības virzieniem.

Vizītes provincēs tiek organizētas ciešā sadarbībā ar Ķīnas Zinātnes un tehnoloģiju ministriju (MOST), Valsts ārvalstu ekspertu lietu administrāciju (SAFEA), Ķīnas zinātņu akadēmiju (CAS) un Ķīnas Zinātnes un tehnoloģiju apmaiņas centru (CSTEC).

Detalizētāka informācija par pieejamo līdzfinansējumu:

https://ec.europa.eu/research/iscp/index.cfm?pg=china

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ķīnā

Villa 02-02, Section A of Liangmaqiao Diplomatic Residence Compound,
No.22 Dongfang East Street, Chaoyang District,
Bejing, 100600, People’s Republic of China

Tālrunis: +86 10-853 230 09
Fakss: +86 10 853 219 25
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā