Latvija piedalās Ķīnas un Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu zemkopības ministru sanāksmē

20.05.2019. 12:11

2019. gada 17.-18. maijā Handžou, Ķīnā notika 4. Ķīnas un Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu sadarbības formāta zemkopības ministru sanāksme. Latviju sanāksmē pārstāvēja ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Ķīnas Tautas Republikā Māris Selga. Šī bija pirmā augsta līmeņa sanāksme, kurā pirmo reizi šī sadarbības formāta ietvaros piedalījās Grieķijas pārstāvji.

Sanāksmes dalībnieku galvenā sarunu tēma bija par lauksaimniecības digitalizāciju, tās dotajām iespējām nākotnē, kā arī iespējamiem šķēršļiem digitalizācijas sistēmas izveidei. Ķīnas lauksaimniecības un lauku lietu ministrs sanāksmē norādīja, ka paplašinās divpusējās lauksaimniecības investīcijas un savstarpējā sadarbība. Tāpat starp Ķīnu un Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm strauji pieaug tirdzniecība lauksaimniecības jomā un ikgadējais tirdzniecības apjoms jau sastāda 1,2 mljrd. ASV dolāru.

Paralēli ministra līmeņa sanāksmei notika arī 14. Ķīnas un Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu agro-tirdzniecības un ekonomiskās sadarbības forums un 3. Ķīnas Starptautiskā tējas izstāde, kurā atsevišķs stends bija atvēlēts 17+1 sadarbības formāta dalībvalstu produkcijai.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ķīnā

Villa 02-02, Section A of Liangmaqiao Diplomatic Residence Compound,
No.22 Dongfang East Street, Chaoyang District,
Bejing, 100600, People’s Republic of China

Tālrunis: +86 10-853 230 09
Fakss: +86 10 853 219 25
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā