Latvijas vēstnieks Ķīnā tiekas ar Siaņas mēra vietnieku

12.04.2019. 11:49

2019. gada 8. aprīli Latvijas Republikas vēstnieks Ķīnas Tautas Republikā Māris Selga tikās ar Siaņas pilsētas mēra vietnieku Gao Gao un pašvaldības pārstāvjiem, pārrunājot sadarbības veicināšanas iespējas starp Latviju un Siaņas pilsētu Ķīnā.

Tikšanās laikā tika pārrunātas sadarbības iespējas transporta un loģistikas, ekonomikas un tirdzniecības, kā arī cilvēku apmaiņas jomās. Siaņas pilsētas mēra vietnieks Gao Gao īpaši novērtēja VAS “Latvijas dzelzceļš” un Siaņas Starptautiskās tirdzniecības un loģistikas parka stratēģiskās sadarbības līgumu, drīz pēc kura parakstīšanas tika uzsākta praktiskā sadarbība konteinervilcienu sastāva nosūtīšanā no Siaņas uz Rīgu. Abas puses vienojās, ka ir jāveicina regulāra konteineru vilcienu satiksme, veicinot valstu sadarbību šajā jomā. Tāpat tika uzsvērts, ka ir jāstiprina praktiskā sadarbība cilvēku apmaiņas, ekonomikas un tirdzniecības jomās, lai padarītu pieejamus vairāk Latvijas produktu Ķīnas tirgū.

Vēstnieks Māris Selga atzīmēja iespējamās cilvēku apmaiņas sadarbības jomas, kurās abu pušu sadarbība būtu īpaši veiksmīga, piemēram, kultūras apmaiņā, tūrismā un augstākās izglītības jomā. Sadarbību un cilvēku apmaiņu zinātnes un tehnoloģiju jomā starp abām valstīm veicina 2018. gadā noslēgtais Latvijas un Ķīnas valdību līgums par sadarbību zinātnes un tehnoloģiju jomā.

8.-11. aprīlī Siaņā notiek 16. Ķīnas Starptautiskā loģistikas nedēļa un 9. Rietumu Ķīnas Starptautiskā loģistikas industrijas izstāde, kurā Latviju ar stendu pārstāvēja VAS “Latvijas dzelzceļš”, Rīgas Brīvostas un Ventspils brīvostas pārstāvji. Ķīnas Starptautiskās loģistikas nedēļas ietvaros tika parakstīts sadarbības memorands starp Rīgas brīvostu un Ķīnas pilsētas Cjindao ostu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ķīnā

Villa 02-02, Section A of Liangmaqiao Diplomatic Residence Compound,
No.22 Dongfang East Street, Chaoyang District,
Bejing, 100600, People’s Republic of China

Tālrunis: +86 10-853 230 09
Fakss: +86 10 853 219 25
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā