Latvijas vēstnieks Ķīnā tiekas ar Harbinas komitejas partijas sekretāru

08.01.2019. 10:59
Latvijas vēstnieks Ķīnā tiekas ar Harbinas komitejas partijas sekretāru

2019. gada 5. janvārī Latvijas Republikas vēstnieks Ķīnas Tautas Republikā Māris Selga tikās ar Ķīnas Komunistiskās partijas Harbinas komitejas partijas sekretāru Wang Zhaoli, pārrunājot sadarbības veicināšanas iespējas starp Latviju un Harbinas pilsētu Ķīnā.

 Tikšanās laikā tika pārrunātas sadarbības iespējas sporta, kultūras, mākslas, veselības, ekonomikas, tirdzniecības, transporta un loģistikas jomās. Partijas sekretārs Wang Zhaoli īpaši novērtēja Latvijas labvēlīgo ģeogrāfisko atrašanās vietu un pieredzi ziemas sporta veidu jomā. Sadarbība ziemas sportā īpaši tika uzsvērta, ņemot vērā Harbinā izplatīto ziemas kultūru un gaidāmās olimpiskās spēles 2022. gadā Pekinā. Vēstnieks Māris Selga atzīmēja iespējamās ziemas sporta veidu jomas, kurās abu pušu sadarbība būtu īpaši veiksmīga, piemēram, bobslejā, kamaniņu sportā, skeletonā un hokejā.

Sarunas turpinājumā abas puses vienojās, ka prioritātēm turpmākai attīstībai ir jābūt arī praktiskai sadarbībai ekonomikas, tirdzniecības, transporta un loģistikas jomās, lai redzētu vairāk Latvijas produktu Ķīnas un īpaši Harbinas tirgū, kā arī attīstītu tiešos avioreisus starp Latviju un Ķīnu. Tāpat tika pausts gandarījums par vairāk kā 15 gadus pastāvošo aktīvo sadarbību starp Daugavpili un Harbinu, kas ievērojami papildina esošo labo sadarbību kultūras, cilvēku apmaiņas un veselības jomās.

Vēstnieks uzaicināja partijas sekretāru  apmeklēt Latviju, lai iepazīstos ar valsts priekšrocībām turpmākas sadarbības pastiprināšanai.

4.-7. janvārī Harbinā notika 35.atklāšanas ceremonija sniega un ledus festivālam, kurā piedalījās 35 pilsētu pārstāvji no 27 dažādām valstīm, tai skaitā arī Latvijas delegācija no Daugavpils. Sadarbības līgums starp Daugavpili un Harbinu ir noslēgts 2003. gada 6. janvārī. Sadarbības jomas ir izglītība, kultūra un sports, tirdzniecība un ekonomika, zinātne un tehnika, kā arī veselības aizsardzība.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ķīnā

Villa 02-02, Section A of Liangmaqiao Diplomatic Residence Compound,
No.22 Dongfang East Street, Chaoyang District,
Bejing, 100600, People’s Republic of China

Tālrunis: +86 10-853 230 09
Fakss: +86 10 853 219 25
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā