Ķīnieši iepazīstas ar Latvijas "dārgakmeņiem"

11.10.2018. 11:10

2018. gada 8. oktobrī vienā no Pekinas iepirkšanās un atpūtas centriem CapitaLand Tai Yang Gong Eiropas Savienības (ES) un Ķīnas tūrisma gada ietvaros tika organizēta izstāde „Eiropas slēpto dārgakmeņu pieredze” (Hiding gems experience Europe), kurā 28 Eiropas Savienības dalībvalstis apvienoja savus spēkus Ķīnā, lai veicinātu Eiropas tūrisma galamērķus un prezentētu to skaistākās pilsētas - slēptos Eiropas dārgakmeņus. Izstāde tika rīkota Eiropas Savienības Delegācijas Ķīnā kampaņas „Pieredze Eiropā” (Experience Europe) ietvaros, un tās atklāšanas ceremonijā un lentes griešanā piedalījās Eiropas Savienības vēstnieks Ķīnā Nicolas Chapuis kopā ar deviņu citu dalībvalstu vēstniekiem, tajā skaitā arī Latvijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Māri Selgu un Latvijas vēstniecības darbiniekiem. Kā Latvijas četri skaistākie galamērķi Eiropā tika prezentēta Latvijas galvaspilsēta Rīga, Latvijas lielākā kūrortpilsēta Jūrmala un Latvijas dārgakmeņi - Kuldīga un Cēsis.

Par šo projektu Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers un Ķīnas premjers Li Kecjans vienojās jau 2016. gada jūlijā, kad paziņoja 2018. gadu par Eiropas Savienības un Ķīnas tūrisma gadu (ECTY). Projekts tika uzsākts šī gada janvārī Venēcijā, Itālijā. Savstarpēja tūristu skaita palielināšana, mazāk pazīstamu galamērķu popularizēšana, ceļojumu un tūrisma pieredzes attīstīšana, ekonomisku sadarbību iespēju palielināšana, savstarpējas sapratnes veicināšana. Lai sasniegtu tos un veicinātu tūrisma iespējas, šī gada laikā gan Eiropas Savienības dalībvalstīs, gan Ķīnā tiek rīkotas dažādas ar tūrismu saistītas aktivitātes.

Kā liecina Ctrip dati, Eiropa ir otrs lielākais tūrisma galamērķis pēc Āzijas, ko izvēlas ķīniešu tūristi. Saskaņā ar šiem datiem, izstādes mērķis ir nodrošināt ķīniešu tūristus ar visu nepieciešamo informāciju par Eiropas Savienības dalībvalstīm un to mazāk zināmiem, taču ne mazāk interesantiem galamērķiem. Lai projekts aptvertu pēc iespējas lielāku interesentu skaitu, Ķīnas lielākajās pilsētās notiek vienas nedēļas garas izstādes un dažādas citas aktivitātes, kas iepazīstina tūristus ar Eiropas kultūras mantojumu.

Eiropas Savienības un Ķīnas tūrisma gadu organizē Eiropas Komisija sadarbībā ar Eiropas Ceļojumu komisiju (ECK) un Eiropas Savienības finansējuma atbalstu.

Saite:

https://eeas.europa.eu/delegations/china/51734/experience-europe-hidden-gems-tourism-exhibition-opens-beijing_en

https://ecty2018.org/

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ķīnā

Villa 02-02, Section A of Liangmaqiao Diplomatic Residence Compound,
No.22 Dongfang East Street, Chaoyang District,
Bejing, 100600, People’s Republic of China

Tālrunis: +86 10-853 230 09
Fakss: +86 10 853 219 25
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā