Atklāta izstāde “Dzintara noslēpumi” Pekinā

10.07.2018. 10:20

Šā gada 7.jūlijā Pekinā, atzīmējot Latvijas 100gadi Ķīnā, tika atklāta tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes un fotomākslinieka Andra Zēgnera kopīgi veidota izstāde “Dzintara noslēpumi” Mākslas kompleksa 798 galerijā “Xin Dong Cheng Space for Contemporary Art”. Tekstilmākslas un fotogrāfiju izstāde “Dzintara noslēpumi” tika veidota kā mijiedarbība fotogrāfijai un tekstilmākslai, kas atspoguļo dzintara dažādās puses.

Izstādes atklāšanas uzrunā Latvijas vēstnieks Ķīnā Māris Selga uzsvēra Latvijas 100gades nozīmīgumu kā arī akcentēja Latvijas un Ķīnas veiksmīgo sadarbību  kultūras jomā.  Darbi efektīgā mākslinieciskā veidā reprezentē vienu no mūsu valsts bagātībām - dzintaru. “Dzintars ir Latvijas bagātība. Senos laikos tā sauktais "Ziemeļu zelts" tika transportēts no Baltijas uz Dienvideiropu un Āziju, izmantojot garo tirdzniecības maršrutu - Dzintara ceļu. Mūsdienās esmu izmantojis savu analogo kameru, radot lielformāta fotogrāfijas, kuras atceļojušas uz Ķīnu”, uzsvēra fotogrāfs Andris Zēgners savā uzrunā. Fotogrāfiju izdrukas lielais formāts kļūst par sevišķi spēcīgu izteiksmes līdzekli, kas piesaistīja skatītāju īpašo uzmanību un interesi, jo ir iespējams aplūkot dzintaru līdz šim nepazītā tuvplānā, it kā ielūkojoties miljardiem gadu senā pagātnē. Savukārt, tekstilmāksliniece Iveta Vecenāne, izmantojot dzintara diegu, savos tekstildarbos emocionāli atspoguļo zinātnes un mākslas sinerģiju, mākslas formā transformējot jaunākos Latvijas zinātniskos sasniegumus, tādējādi izmantojot zinātnes un mākslas skiču formu.  “Un tas ir - vieglums, caurspīdīgums, brīvais diegu plūdums, cilvēku attiecību maigums un harmonija, pārmantojamība un galvenais - savas dzīves dzīvošana!”, uzrunājot izstādes atklāšanas viesus, teica tekstilmāksliniece Iveta Vecenāne.

Izstādes atklāšanā piedalījās Ķīnas atbildīgo institūciju pārstāvji, diplomātiskais korpuss, masu mēdiju pārstāvji u.c.

Izstāde “ Dzintara noslēpumi” ir viena no Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētajām Publiskās diplomātijas programmas norisēm Latvijas valsts Simtgades ietvaros.”

Izstādi varēs apskatīt no šā gada 7.jūlija līdz 31.augustam.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ķīnā

Villa 02-02, Section A of Liangmaqiao Diplomatic Residence Compound,
No.22 Dongfang East Street, Chaoyang District,
Bejing, 100600, People’s Republic of China

Tālrunis: +86 10-853 230 09
Fakss: +86 10 853 219 25
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā