Sanita Pavļuta-Deslandes

14.02.2020. 15:30
 Pavluta Deslandes

ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece,
Latvijas Republikas pastāvīgā pārstāve Eiropas Savienībā
kopš 2015. gada 7. decembra 

Sanitai Pavļutai-Deslandes ir ilga pieredze valsts administrācijas darbā, īpaši saistībā ar ES jautājumiem.

Savu karjeru Sanita Pavļuta-Deslandes uzsāka 1990. gadā kā Rīgas kinostudijas režisora palīdze. No 1994. līdz 1995. gadam viņa pasniedza franču valodu Latvijas Kultūras akadēmijā un bija projektu vadītāja UNESCO Latvijas nacionālajā komisijā.

1995. gadā Sanita Pavļuta-Deslandes sāka strādāt Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Rietumeiropas valstu nodaļā (divpusējās attiecības ar Apvienoto Karalisti un Beniluksa valstīm). Pēc tam viņa trīs gadus strādāja Latvijas vēstniecībā Francijā, pārstāvot valsts intereses ekonomikas jautājumos.

No 1998. līdz 2003. gadam Sanita Pavļuta-Deslandes strādāja Ārlietu ministrijas Iestāšanās ES sarunu delegācijas sekretariātā. Viņas pārziņā bija iestāšanās sarunu lauksaimniecības, zivsaimniecības, vides, transporta un telekomunikācijas, reģionālās politikas un struktūrfondu sadaļas. Pēc iestāšanās sarunu noslēguma viņas uzdevums bija izstrādāt nacionālo pozīciju koordinācijas sistēmu.

2003. gadā Sanita Pavļuta-Deslandes kļuva par Ārlietu ministrijas ES Koordinācijas departamenta direktori. Pēc gada viņa ieņēma Valsts kancelejas Eiropas lietu biroja vadītājas amatu.

Sanita Pavļuta-Deslandes pildījusi Ministru prezidenta (2005.-2007.) un izglītības un zinātnes ministres (2006.) padomnieces ES jautājumos pienākumus.

No 2008. līdz 2010. gadam Sanita Pavļuta-Deslandes bija ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Nīderlandes Karalistē, kā arī pastāvīgā pārstāve Ķīmisko ieroču aizliegšanas organizācijā (OPCW) Hāgā.

No 2010. līdz 2015. gada decembrim viņa bija ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Francijas Republikā un nerezidējošā vēstniece Monako Firstistē un Marokas Karalistē. Paralēli vēstnieces pienākumiem viņa pārstāvēja Latviju UNESCO un Starptautiskajā Frankofonijas organizācijā.

Sanita Pavļuta-Deslandes ir ieguvusi Starptautisko attiecību diplomu Parīzes Politisko zinātņu institūtā, Mākslas bakalaura diplomu Starpkultūru sakaru specialitātē Latvijas Kultūras akadēmijā, kā arī diplomu mākslas vēsturē Provansas Universitāte Francijā.

2005. gadā Sanita Pavļuta-Deslandes kļuva par Latvijas Republikas Piektās šķiras Trīszvaigžņu ordeņa kavalieri, savukārt 2015. gadā saņēma Francijas Nacionālā Nopelna ordeni (Ordre national du Mérite) lielvirsnieka pakāpē.

Sanita Pavļuta-Deslandes brīvi pārvalda angļu, franču un krievu valodu, un ir mācījusies arī vācu, spāņu, nīderlandiešu un arābu valodas.