Latvija Briseles Mūzikas instrumentu muzejam dāvina latviešu kokli

17.05.2015. 16:40

17. maijā Latvijas Pastāvīgā pārstāve Eiropas Savienībā Ilze Juhansone kopā ar Latvijas Radio 3 pārstāvi Gitu Lanceri Briseles Mūzikas instrumentu muzejam (MIM) uzdāvināja latviešu etnogrāfisko kokli.

„Šis ir īpašs gads Latvijai, jo tā ir uzņēmusies ES Padomes prezidējošās valsts lomu. Šajā kontekstā mums šķita pienācīgi dot Briselei un dalīties ar Eiropu ar latviešiem tuvu un svarīgu lietu – mūsu kultūras muzikālo mantojumu, kura daļu veido šī kokle” sacīja I. Juhansone cermonijā.

Pirms instrumenta dāvināšanas muzejam, to ieskandināja latviešu izcilā koklētāja Laima Jansone studijas ierakstā, kā arī koncertā muzeja apmeklētājiem. Klātesošajiem par kokli un tās nozīmi Latvijas kultūrvēsturē pastāstīja Latvijas Radio 3 „Klasikas” programmu vadītāja un folkloras eksperte Gita Lancere.

Mūzikas Instrumentu muzeja (MIM) Eiropas tautu instrumentu pārzinis Vims Bosmans pauda neviltotu prieku par muzeja kolekcijas latvisko papildinājumu: „Mums ir īpašs prieks saņemot šo kokli, jo līdz šim pie mums bijis tikai viens mūzikas instruments no Latvijas – stabule. Turklāt aizvadītajā nedēļā mūsu kolekcijai pievienojās vēl divas mazas keramikas svilpītes. Manuprāt, šie svilpaunieki ir jaukākie suvenīri, kādus izveidojusi Latvijas prezidentūra.”

Dāvināmās kokles izgatavošana tika uzticēta etnogrāfisko kokļu meistaram Jānim Rozenbergam, kurš atklāj, ka tā bijusi milzīga atbildība. „Ar manām prasmēm un zināšanām šajā instrumentā bija jāieliek un jāpārstāv visa Latvijas valsts!”, atzina meistars.

Kontaktiem:
Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība ES

Tālrunis +32(0)22383100
Fakss +32(0)22383250
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība ES
Adrese: Avenue des Arts 23, 1000 Brussels, Belgium
Tālrunis +32 (0) 2 2383 100
Fakss +32 (0) 2 2383 250
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.am.gov.lv/brussels

icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā