Pase / personas apliecība (eID)

05.01.2021. 15:45

Aicinām pieteikt apmeklējumu vēstniecības ELEKTRONISKAJĀ PIERAKSTU SISTĒMĀ.

Apmeklētāji bez pieraksta pieņemti netiks.

Rūpējoties par klientu un darbinieku drošību un veselību, apmeklētāju pieņemšana vēstniecībā tiek veikta, ievērojot distancēšanās nosacījumus un pēc iespējas samazinot apmeklētāju uzturēšanās laiku vēstniecībā. Vienlaicīgi Konsulārās nodaļas telpās tiks ielaists tikai viens apmeklētājs vai vienas ģimenes locekļi. Pieņemšanas laikā lūdzam lietot sejas aizsarglīdzekļus/maskas. Lūdzam ņemt vērā, ka savu pieraksta laiku var nākties uzgaidīt ārā, tāpēc iesakām nodrošināties ar laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un aizsarglīdzekļiem. Lūdzam iecietīgi uztvert arī iespējamo kavēšanos pieraksta laikos.

Personām, kuras jaunākas par 15 gadiem, ir jāierodas kopā ar vecāku vai aizbildni.

 

UZMANĪBU IZMAIŅAS! Informējam, ka no 2021. gada 1. janvāra personām, kuras sasniegušas 15 gadu vecumu, piesakot pasi, ir pienākums pieteikt arī personas apliecību (eID)!

 

PAR PASU UN PERSONAS APLIECĪBU PIETEIKUMU PIEŅEMŠANU ĀRPUS BERLĪNES LASIET ŠEIT

Lai saņemtu pasi / personas apliecību, vēstniecībā jāiesniedz šādi dokumenti:

  1. vecā pase / personas apliecība (ja ir),
  2. Latvijas nepilsonim - uzturēšanās atļauja Vācijā,
  3. Vācijas dzīvesvietas pieraksta izziņas kopija un aizpildīts iesniegums par dzīvesvietu Vācijā,
  4. ja ir notikušas šādas izmaiņas:
    • laulības noslēgšana un uzvārda maiņa - jāiesniedz laulības apliecības oriģināls, dzīvesbiedra/-es pases/personas apliecības kopija, saskaņojums ar Latviešu valodas aģentūru (tālr. +37167225879, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.), par uzvārda rakstību latviešu valodā,
    • laulības šķiršana un uzvārda maiņa – jāiesniedz tiesas sprieduma oriģināls par laulības šķiršanu,
    • piedzimis bērns, un Jūs vēlaties bērna vārdu ierakstīt savā pasē – jāiesniedz dzimšanas apliecības oriģināls un otra vecāka pases/personas apliecības kopija.

Fotografēšana notiek vēstniecībā pieteikuma noformēšanas laikā. Bērniem līdz 5 gadu vecumam iesniedz fotosalonā izgatavota fotogrāfija (3x4 cm, uz balta fona). Par konsulārajiem pakalpojumiem iespējams norēķināties tikai ar maksājumu kartēm (VISA, VISA Electron, VPay, Maestro, MasterCard).

Pakalpojums

EUR

pase

70.00

personas apliecība

55.00

pase un personas apliecība

75.00

pase (bērniem līdz 20 gadu vecumam, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, uzrādot invaliditāti apliecinošu dokumentu)

55.00

personas apliecība (bērniem līdz 20 gadu vecumam, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, uzrādot invaliditāti apliecinošu dokumentu)

45.00

pase un personas apliecība (bērniem līdz 20 gadu vecumam, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, uzrādot invaliditāti apliecinošu dokumentu)

60.00

Pases saņemšana pa pastu

10.00

Personas apliecības saņemšana pa pastu (atbilstoši 2012.gada 21.februāra Ministru kabineta noteikumu Nr.134 “Personu apliecinošu dokumentu noteikumi” 18.punktam, PIN1, PIN2 un PUK kodus un personas apliecību nosūta atsevišķos sūtījumos)

10.00 + 10.00

Pasi / personas apliecību izgatavo Latvijā, un tas aizņem aptuveni 4 - 6 nedēļas no pietiekuma noformēšanas brīža.