Vācijas Federālās valdības lēmums par ieceļošanu Vācijā pēc 10.aprīļa

09.04.2020. 12:46

COVID-19 vīruss izplatās ar lielu dinamiku daudzās pasaules valstīs un tam vairs nav reģionālu uzliesmojumu raksturs, tāpēc Roberta Koha institūta ārvalstu riska zonu norādīšana vairs nav jēgpilna. Tas nozīmē, ka, atšķirībā no iepriekšējās diferencētās pieejas pēc riska zonām, ieceļošanai Vācijā tiek noteikta vienota procedūra visām trešajām pasaules un Eiropas Savienības valstīm.

Šī pieeja jāīsteno tādā apmērā, lai atbalstītu Vācijas pūles palēnināt un pārtraukt Covid-19 vīrusu un tā infekciju ķēžu turpināšanos. Tāpēc ir svarīgi samazināt jaunu infekcijas ķēžu risku, ko rada atgriešanās no ārzemēm, un izvairīties no nevajadzīgas ceļošanas – analogi ierobežojumiem, kas noteikti atpūtas un iekšzemes ceļojumiem.

Tādēļ Vācijas Federālā valdība ierosina federālajām zemēm ieviest šādu saskaņotu pieeju no ārvalstīm Vācijā ieceļojošām personām:

1.  Saskaņā ar Eiropadomes 2020.gada 17.marta lēmumu ieceļošana no trešajām valstīm ir atļauta tikai atsevišķos gadījumos un ieceļotāji tiek pārbaudīti uz Vācijas Šengenas ārējām robežām:

  • ES pilsoņi, Šengenas asociēto valstu pilsoņi vai cilvēki, kas ilgstoši dzīvo Vācijā, un viņu ģimenes locekļi drīkst ieceļot Vācijā, lai atgrieztos savās patstāvīgajās dzīvesvietās.
  • Papildus tam tiek noteikti izņēmumi ieceļošanai Vācijā medicīnas darbiniekiem, pierobežas iedzīvotājiem, diplomātiem un citu cilvēku grupām, kurām ir nepieciešamība veikt neatliekamus ceļojumus.

2. saskaņā ar Vācijas Federatīvās Republikas iekšlietu ministra 2020.gada 16.marta rīkojumu, sadarbībā ar attiecīgajām kaimiņvalstīm īslaicīgi tiks veikta robežkontrole uz iekšējām robežām ar Austriju, Šveici, Franciju, Luksemburgu un Dāniju.

3. Ceļotājiem bez pamatota iemesla nav atļauts ieceļot Vācijā.

4. Vāciešiem, ES pilsoņiem, Šengenas asociēto valstu pilsoņiem vai cilvēkiem, kuri ilglaicīgi un pastāvīgi dzīvo Vācijā un kuri pēc vairāku dienu prombūtnes ārvalstīs ieceļo, lai atgrieztos savā dzīvesvietā Vācijā, tiek noteikta saistoša divu nedēļu karantīna, kas ir spēkā visās federālajās zemēs, pamatojoties uz Infekciju ierobežošanas likuma (Infektionsschutzgesetz) 32.sadaļu un 28.sadaļu. Ieceļotājiem par karantīnas nepieciešamību pēc iespējas ir jāsaņem rakstiska informācija, bet ieceļotājiem, kuri ir ieceļojuši ar gaisa transportu, šī rakstiskā informācijas saņemšana ir obligāta. Pēc atbildīgo iestāžu pieprasījuma Vācijas Federatīvās Republikas policija pārņem rīkojuma nodošanu un publicēšanu ceļotājiem vai tiem, kurus rīkojums ietekmē. Balstoties uz Infekciju ierobežošanas likumu un likumu Par starptautiskajiem veselības aizsardzības noteikumiem, Federālā veselības ministrija pieprasa personām, kuras vēlas ar lidmašīnu vai kuģi ieceļot vai iekļūt Vācijas Federatīvajā Republikā, atklāt savu identitāti, ceļojuma maršrutu un kontaktinformāciju. Aviācijas un kuģniecības satiksmes operatoriem ir pienākums šo informāciju apkopot un pārsūt to kompetentajai iestādei. Kompetentā iestāde nosūta šos datus personas dzīvesvietai piesaistītajai veselības iestādei, lai uz vietas varētu uzraudzīt divu nedēļu karantīnas ievērošanu. Ar ļoti lielu apstrādājamo datu apjomu pieļaujama iespēja veikt izlases veida pārbaudi. Pamatotos gadījumos atbildīgā veselības aizsardzības iestāde var pieļaut izņēmumus. Ar tādu pašu pieeju tiek pārbaudīta arī vilcienu un autobusu satiksme.

5. Cilvēkiem, kuri ceļo katru dienu (pierobežu iedzīvotāji) vai dažas dienas (piemēram, biznesa braucieni, apkalpojošo sfēru darbinieki), iebrauc vai izbrauc no Vācijas neatliekamu iemeslu dēļ un slimības simptomus neuzrāda, karantīna netiek noteikta. Tas pats attiecas uz cilvēkiem, kuri darba iemeslu dēļ pārvadā cilvēkus, preces pa autoceļiem, dzelzceļu, kuģi vai lidmašīnu un attiecīgi ieceļo vai izbrauc no Vācijas, kā arī ceļotāji, kas atrodas tranzītā, dodoties uz pastāvīgās dzīvesvietas valsti.

6. Personām, kuras vēlas ieceļot Vācijā, lai vismaz vairākas nedēļas stātos darba attiecībās, jābūt pierādījumiem, ka tiek garantēta divu nedēļu karantīna vai tiek veikti līdzvērtīgi higiēnas un piesardzības pasākumi, lai izvairītos no saskares ar ārējiem kontaktiem. Šo regulējumu var attiecināt gan uz noteiktām sfērām, gan nosakot skaitliskus ierobežojumus (piemēram, kā tas noteikts attiecībā uz sezonas strādniekiem).

7. Vācijas Bruņoto spēku sastāva locekļiem, kuri atgriežas no dienesta uzdevumiem vai ar dienesta uzdevumiem saistītas uzturēšanās ārvalstīs, tiek noteikti īpaši darba noteikumi, ievērojot Infekciju ierobežošanas likuma prasības.

8. Federālā valdība nepārtraukti novērtē situāciju uz Vācijas iekšējām ES robežām un pēc saskaņošanas ar attiecīgo federālo zemi un kaimiņvalsti izlemj, vai izbeigt vai atjaunot robežkontroli. Federālā policija ir ciešā kontaktā ar krīzes komandām attiecīgajās federālajās zemēs un kaimiņvalstīs.

9. Pierobežas reģionos, kur netiek veikta regulāra robežkontrole, Federālā policija izmanto esošos meklēšanas un kontroles instrumentus, lai uzraudzītu noteikumu ievērošanu.

10. Roberta Koha institūtam tiek lūgts turpināt klasificēt riska zonas līdz 2020. gada 10. aprīlim, lai līdz tam laikam varētu veikt vajadzīgās izmaiņas Valsts un federālo zemju rīkojumos un regulējumos.

11. Jaunie noteikumi ātri jāiesniedz ratifikācijai ES, un tiem jāstājas spēkā 2020. gada 10. aprīlī. Tie tiek izdoti tikai uz ierobežotu laiku un tiek nepārtraukti pārskatīti, ņemot vērā to nepieciešamību, kā arī to analoģiju un mijiedarbību ar ierobežojumiem Vācijā.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā