Berlīnē svinīgi atzīmē Latvijas valsts simtgadi

08.11.2018. 21:17
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Berlīnē svinīgi atzīmē Latvijas valsts simtgadi

8. novembrī ar Latvijas vēstnieces Ingas Skujiņas un Brēmenes federālās zemes Eiropas lietu ministres Ulrikes Hilleres (Ulrike Hiller) uzrunām, bijušā Vācijas Federālā prezidenta Joahima Gauka (Joachim Gauck) klātbūtnē, tika atklāta Latvijas valsts simtgades svinīgā pieņemšana diplomātiskajam korpusam un politiskajiem partneriem Vācijā.

Pasākums norisinājās Brēmenes federālās zemes pārstāvniecībā Berlīnē un tika rīkots kopā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Latvijas aizsardzības atašeju Vācijā pulkvedi Edgaru Einiku.

“Eiropas pēdējā gadsimta vēsture nav bijusi vienkārša, tieši tikpat sarežģīta bijusi arī Latvijas valsts vēsture,” uzrunā pauda vēstniece Skujiņa, norādot, ka Pirmā pasaules kara beigas sniedza Latvijai iespēju īstenot ilgi lolotu sapni – nodibināt pašiem savu valsti un iemācīties, ko nozīmē brīvība. “Taču brīvība nozīmē arī atbildību,” uzsvēra vēstniece.

Hillere sveica Latviju simtajā jubilejā un pauda gandarījumu, ka Latvijai izdevies uzveikt vēsturisko netaisnību un atjaunot savu neatkarību. Šajā procesā aktīvi bijusi iesaistīta arī Brēmene, pirms vairāk nekā 30 gadiem nodibinot pilsētu sadraudzību ar Rīgu.

Svinīgajā pieņemšanā ar muzikālu priekšnesumu uzstājās Agitas Rando Džeza trio, kurā kopā spēlē Latvijas un Vācijas mūziķi.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā