Berlīnes lielākajā Ziemeļvalstu grāmatnīcā aizvadīts Latvijas vakars

07.11.2018. 08:21
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Berlīnes lielākajā Ziemeļvalstu grāmatnīcā aizvadīts Latvijas vakars

6. novembrī Berlīnes lielākā Ziemeļvalstu grāmatnīca “Pankebuch” sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Vācijā rīkoja Latvijas vakaru, kurā piedalījās arī Latvijas vēstniece Inga Skujiņa.

Latvijas vakaru vadīja bijušais Vācijas sabiedriskās televīzijas NDR korespondents Skandināvijā un Baltijas valstīs Tilmans Bincs (Tilmann Bünz), kurš iepazīstināja ar savu nesen izdoto grāmatu vācu valodā par Baltijas valstīm (Wo die Ostsee Westsee heißt: Baltikum für Anfänger), kā arī sniedza ieskatu savā jaunākajā dokumentālajā filmā no Baltijas valstīm.

Binca sagatavotā reportāža "Das Baltikum - Europas Start-Up" (Baltijas valstis – Eiropas startaps) Vācijas sabiedriskajos medijos pirmizrādi piedzīvos š.g. 18 novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienā. Reportāžā Bincs intervē vairākus nozīmīgus Latvijas sabiedriskos darbiniekus un vēstures lieciniekus, atskatās uz Baltijas ceļa notikumiem, kā arī dalās iespaidos no šī gada Vispārējiem Latviešu Dziesmu un Deju svētkiem.

Grāmatnīca “Pankebuch – Die schönsten Bücher des Nordens” (Pankebuch – Skaistākās grāmatas no Ziemeļiem) atvērta 2011. gadā. Zīmīgi, ka šajā grāmatnīcā Ziemeļvalstīs ietverta ne tikai Skandināvija, bet arī Latvija, Lietuva un Igaunija. Grāmatnīca pēdējos divus gadus pēc kārtas saņēmusi Vācijas Valsts kultūras ministres balvu, kurai tiek izraudzītas Vācijas labākās grāmatnīcas. Pēc veiksmīgā pasākuma Latvijas vēstniecība Vācijā un grāmatnīca "Pankebuch" plāno attīstīt pastāvīgu sadarbību.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā