Berlīnes simboliskajā Piemiņas baznīcā izskan ērģeļu koncerts Latvijas valsts simtgades zīmē

28.10.2018. 21:17
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Berlīnes simboliskajā Piemiņas baznīcā izskan ērģeļu koncerts Latvijas valsts simtgades zīmē

28. oktobrī Berlīnes Ķeizara Vilhelma Piemiņas baznīcā (Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche) izskanēja īpašs četru atzītu Latvijas ērģelnieku koncerts, kas norisinājās Latvijas valsts simtgades zīmē. Koncertu rīkoja Rīgas Sv. Pētera baznīcas ērģeļu atjaunošanas biedrība Förderverein Orgel Petri-Kirche Riga e.V.

“Latvijā un visā pasaulē šogad atzīmējam savas valsts simto gadadienu. Esam patiesi gandarīti, ka biedrība, kurā cēla mērķa vārdā kopā darbojas Latvijas un Vācijas pilsoņi, šajā simboliskajā Berlīnes baznīcā ir sarīkojusi četru izcilu latviešu ērģelnieku koncertu valsts simtgades zīmē,” uzrunā pauda Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa

Koncertā uzstājās ērģelnieki Prof. Dr. Vita Kalnciema, Aivars Kalējs, Rudīte Līvmane un Māris Bietags, kā arī vācu flautists Gerits Frēlihs (Gerrit Fröhlich).

Sv. Pētera baznīca Rīgā pieder pie senākajiem un lielākajiem dievnamiem Baltijā. Rakstos tā pirmo reizi minēta 1209. gadā. Pēterbaznīca bija pilsētas galvenā baznīca un tā joprojām ir Rīgas simbols. 1941. gadā karadarbības rezultātā tika sagrauta Pēterbaznīca kopā ar tās iespaidīgo barokālo torni un pēdējām Valkera firmas ērģelēm. Baznīcas celtne un tornis tika pakāpeniski atjaunoti līdz 1984. gadam, taču bez ērģelēm. Vācijā reģistrētā biedrība iestājas par šo ērģeļu atjaunošanu, gan vācot šim projektam līdzekļus, gan meklējot politisko atbalstu.

Ķeizara Vilhelma Piemiņas baznīca savukārt ir viens no Berlīnes simboliem. 19. gadsimtā celtā baznīca stipri cieta Otrā pasaules karā. Pēc kara tika pieņemts lēmums nogruvušo baznīcas torni iekonservēt un atstāt to nākamajām paaudzēm kā brīdinājumu un pieminekli mieram.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā