Berlīnē atklāj grāmatu par Latvijas muzikālo vēsturi vācu valodā

09.10.2018. 19:58
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Berlīnē atklāj grāmatu par Latvijas muzikālo vēsturi vācu valodā

9. oktobrī Latvijas vēstniece Vācija Inga Skujiņa ar uzrunu atklāja grāmatas atvēršanas svētkus vēstniecībā, kas veltīti latviešu izcelsmes muzikoloģes Dr. Kristīnas Vusas (Kristina Wuss) nupat iznākušajam izdevumam par latviešu un vācu mūzikas kopējo vēsturi “Kultūru mijiedarbība Baltijā: Divas mūzikas vēstures Latvijā 1700-1945” (Verwobene Kulturen im Baltikum: Zwei Musikgeschichten in Lettland von 1700 bis 1945).

“Latvijas mūzikas vēsture ir arī Latvijas valstiskuma vēsture, kura simtgadi mēs šogad atzīmējam. Mūzikai Latvijā ir nenovērtējami augsta nozīme, tā ir viena no mūsu nacionālās identitātes centrālajām sastāvdaļām. Mūzika mums ir sniegusi cerību, apņēmību un spēku svarīgos vēstures brīžos pieņemt izšķirīgos lēmumus,” uzrunā norādīja vēstniece.

I.Skujiņa uzrunā izcēla arī mūsdienu latviešu mūziķu spilgtos panākumus pasaulē, tajā skaitā Vācijā un pauda gandarījumu, ka izdevums papildina plašo grāmatu loku par Latviju, kas šajā īpašajā jubilejas gadā iznākušas vācu valodā.

Grāmatas autore Dr.Vusa pasākuma viesiem sniedza nelielu ieskatu grāmatas saturā, ar īsiem referātiem uzstājās Drēzdenes Mūzikas augstskolas profesors Mihaels Heinemans (Prof. Dr. Michael Heinemann) un bijušais Vācijas vēstnieks Latvijā Ekarts Herolds (Eckart Herold). Ar muzikāliem priekšnesumiem uzstājās Berlīnes Latviešu koris un vijolniece Monta Vērmane, kā arī vācu operdziedātāja Kristīne Ebnere (Kristin Ebner) un austrāliešu pianists Skots Karijs (Scott Curry).

Grāmata iznākusi š.g. oktobrī un būs nopērkama specializētos grāmatu veikalos un lielākajās interneta grāmatu tirdzniecības vietnēs.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā