Latvijas vēstniecībā Berlīnē viesojas bijušais Vācijas Federālais prezidents Gauks

04.10.2018. 17:14
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Latvijas vēstniecībā Berlīnē viesojas bijušais Vācijas Federālais prezidents Gauks

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa 4. oktobrī vēstniecībā rīkoja trīs Baltijas valstu vēstnieku tikšanos ar bijušo Vācijas Federālo prezidentu un Latvijas draugu Joahimu Gauku (Joachim Gauck).

Tikšanās ar bijušo Vācijas Federālo prezidentu norisinājās Latvijas valsts simtgades priekšvakarā un dienu pēc Vācijas atkalapvienošanas 28. gadadienas. Uzrunājot viesus, vēstniece Skujiņa atminējās Baltijas valstu iedzīvotāju cīņu par savu valstu neatkarības atjaunošanu un neapturamo tiekšanos pēc brīvības. “Vācijas atkalapvienošana pavēra ceļu arī Eiropas atkalapvienošanai un šādā veidā mūsu valstis ir nesaraujami saistītas,” uzsvēra vēstniece.

Sarunā piedalījās ar Igaunijas un Lietuvas vēstnieki Vācijā Dr. Marts Lānamē (Mart Laanemäe) un Dariuss Semaška (Darius Semaška). Puses pārrunāja arī aktuālos politiskās dienas kārtības jautājumus.

Joahims Gauks Vācijas federālā prezidenta amatā bija no 2012. līdz 2017. gadam, šajā laikā vairākas reizes oficiāli apmeklējot Latviju. Zīmīgi, ka Gauka pirmā un arī pēdējā oficiālā amata vizīte norisinājās Latvijā.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā