Ainārs Rubiķis debitē prestižajā Berlīnes Komiskajā operā

28.09.2018. 15:10
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Ainārs Rubiķis debitē prestižajā Berlīnes Komiskajā operā

30. septembrī ar Eriha Volfganga Korngolda operas „Mirusī pilsēta” izrādi Berlīnes Komiskās operas muzikālā vadītāja amatā debitēs latviešu diriģents Ainārs Rubiķis. Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa piedalīsies Rubiķa debijas pasākumos, kuru rīkošanā kopā ar operas namu piedalās arī Latvijas vēstniecība Vācijā.

Ar Rubiķa debijas izrādi tiek atklāta Berlīnes Komiskās operas 2018/2019. gada sezona. Izrādi apmeklēs plašs kultūras sektora, mediju pārstāvju un amatpersonu loks. Pasākums ir iekļauts Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas starptautiskajā programmā, kuru koordinē Latvijas Ārlietu ministrija.

Debitējot Berlīnes Komiskajā operā, Rubiķis pievienojas Latvijas panākumiem bagāto diriģentu lokam Vācijā - Marisam Jansonam un Andrim Nelsonam, kuri vada attiecīgi Bavārijas un Leipcigas simfoniskos orķestrus.

Berlīnes Komiskā opera dibināta 1947. gadā. Tajā tiek uzvestas operas, operetes un mūzikli. Tā saņēmusi vairākas starptautiskas atzinības kā labākais operas nams, t.sk. nozīmīgo Starptautisko Operas balvu (International Opera Award) 2015. gadā.

Rubiķis absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmiju kordiriģēšanas un simfoniskā orķestra diriģēšanas specialitātēs. 2010. gadā viņš guva starptautisku ievērību ar uzvaru Starptautiskajā Gustava Mālera diriģentu konkursā Vīnē. Veiksmīgi sadarbojies ar orķestriem visā pasaulē, diriģējis arī divas izrādes Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā. Nākamos trīs gadus Rubiķim paredzēts pavadīt Berlīnes Komiskajā operā.

Foto©: Iko Freese/drama-berlin.de

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā