Iecirkņi Vācijā gatavi 13. Saeimas vēlēšanām

22.09.2018. 15:28

22. septembrī Latvijas vēstniecībā Berlīnē sekmīgi aizvadīts 13. Saeimas vēlēšanu iecirkņu vadītāju apmācību seminārs, kuru ar uzrunu atklāja Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa. Semināru vadīja pieredzējušais Centrālas vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

6. oktobrī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās pirmo reizi būs iespējams nobalsot kopumā deviņās Vācijas pilsētās. Klāt ierastajiem vēlēšanu iecirkņiem Latvijas Goda konsulātos nākuši nozīmīgie latviešu diasporas centri Minstere un Freiburga. Apmācībās Berlīnē piedalījās visu deviņu vēlēšanu iecirkņu pārstāvji, kuru rīcībā jau ir viss nepieciešamais vēlēšanu veiksmīgai norisei, t.sk. urnas un biļeteni.

Semināra dalībnieki visas dienas garumā iepazinās ar praktisko informāciju par vēlēšanu organizācijas procedūrām un vēlēšanu norisi. Apmācību ietvaros tika izspēlēta arī vēlēšanu iecirkņa darbība, sākot ar vēlētāju sagaidīšanu un beidzot ar rūpīgo balsu skaitīšanu.

Apmācību semināram sekoja tautiešu organizāciju tikšanās vēstniecībā. Tās ietvaros vēstniece Skujiņa vadīja darba sesiju, kurā analizēts iepriekšējā gadā paveiktais un pārrunātas nākotnes ieceres. Tikšanās Berlīnē sniedza arī vērtīgu iespēju tautiešu organizācijām dibināt savstarpējus kontaktus, apmainīties ar pieredzi un koordinēt savus plānus.

Vēstniecība ir pateicīga uzņēmīgajiem un pilsoniski aktīvajiem tautiešiem, kas izrādīja gatavību organizēt vēlēšanu iecirkņus Vācijā, tādējādi nodrošinot Latvijas pilsoņiem plašākas iespējas nodot savu balsi gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. Vēlēšanu iecirkņu vadītāju sagatavošanas apmācības tika rīkotas, izmantojot Ārlietu ministrijas piešķirto finansējumu diasporas atbalstam.

Saeimas vēlēšanās Vācijā savu balsi būs iespējams nodot Berlīnē, Minhenē, Hamburgā, Diseldorfā, Frankfurtē pie Mainas, Brēmenē, Kincelsau (Künzelsau), Minsterē un Freiburgā. Plašāka informācija par to, kas katram ārvalstīs dzīvojošam balsstiesīgajam Latvijas pilsonim būtu jāzina gan pirms 13. Saeimas vēlēšanām, gan vēlēšanu dienā, pieejama vēstniecības un CVK mājaslapās.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā