Vēstniece Inga Skujiņa tiekas ar Hesenes federālās zemes augstākajām amatpersonām un piedalās Latvijas kultūrai veltītā pasākumā "Eiropas salons" Vīsbādenē

17.08.2018. 16:15

Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa 2018. gada 17. augustā darba vizītē apmeklēja Hesenes (Hessen) federālās zemes galvaspilsētu Vīsbādeni un tikās ar Hesenes Landtāga prezidentu Norbertu Kartmanu (Norbert Kartmann), Hesenes Eiropas lietu ministri Luciu Putrihu (Lucia Puttrich), kā arī Frankfurtes pilsētas Protokola vadītāju Štefanu Zīgleru (Stephan Siegler). Vizītes noslēgumā vēstniece uzstāsies Latvijas kultūrai veltītā pasākumā Hesenes Valsts kancelejā “Eiropas salons” (“Europäischer Salon”).

Tiekoties Vīsbādenē ar Hesenes Landtāga prezidentu Norbertu Kartmanu (Norbert Kartmann), vēstniece I.Skujiņa pārrunāja divpusējo attiecību aktualitātes, kā arī kultūras un ekonomiskās sadarbības iespējas. Vēstniece augstu novērtēja to sadarbību, kāda Latvijai ir izveidojusies ar Heseni, kas ir piektā lielākā Vācijas federālā zeme un vadošais Vācijas finanšu un ekonomikas centrs. Hesenes Landtāga prezidents pauda prieku, ka attiecības starp Latviju un Hesenes Federālo zemi kļūst aktīvākas, un pauda ieinteresētību sadarbībai dažādās jomās.

Tikšanās laikā ar Frankfurtes pie Mainas pilsētas Protokola vadītāju Štefanu Zīgleru (Stephan Siegler) un Frankfurtes Gētes Universitātes (Goethe-Universität Frankfurt) vadību, vēstniece I.Skujiņa iepazīstināja klātesošos ar jaunumiem inovāciju un jauno tehnoloģiju attīstības jomā Latvijā, kā arī apmainījās ar pieredzi viedpilsētu jeb "Smart City" ieviešanā un “start-up” uzņēmumu ekosistēmas veidošanā un attīstībā, sadarbībā ar pašvaldībām. Sarunas laikā tika pārrunātas arī sadarbības iespējas augstākās izglītības jomā, lai veicinātu studentu un pasniedzēju, kā arī pētnieku apmaiņu starp Latvijas un Hesenes augstskolām.

Vizītes noslēgumā vēstniece I.Skujiņa apmeklēs Latvijas kultūrai veltītu pasākumu, kuru atklās Hesenes Eiropas lietu ministre Lucia Putriha (Lucia Puttrich). Vēstniece I.Skujiņa apmeklētājus iepazīstinās ar Latvijas kultūru un vēsturi, kā arī informēs par Latvijas simtgadē plānotajiem pasākumiem. Pasākuma viesiem būs iespēja dzirdēt latviešu komponistu mūziku Frankfurtes Latviešu biedrības sieviešu kora “Silava” izpildījumā.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā