Satversmes tiesas tiesneši oficiālā vizītē apmeklē Vāciju

02.07.2018. 18:01

No 2. līdz 4. jūlijam Satversmes tiesas tiesneši dosies oficiālā vizītē uz Vācijas pilsētu Karlsrūi, kur tiksies ar Vācijas Federālās Konstitucionālās tiesas un Vācijas Federālās Augstākās tiesas tiesnešiem.

Vizīte tiks atklāta ar viesošanos Vācijas Federālajā Augstākajā tiesā. Tikšanās laikā Satversmes tiesas tiesnešiem būs iespēja detalizētāk izzināt Vācijas Federālās Augstākās tiesas lomu Vācijas tiesiskajā sistēmā, kā arī iepazīties ar minētās tiesas darba organizāciju. Tiesnešiem plānota kopīga diskusija par aktuāliem konstitucionālo tiesību jautājumiem.

Vizītes turpinājumā Vācijas Federālajā Konstitucionālajā tiesā notiks divas darba sesijas. Tajās tiks diskutēts par četriem abu valstu konstitucionālajām tiesām nozīmīgiem tematiem.

Pirmo darba sesiju vadīs Vācijas Federālās Konstitucionālās tiesas priekšsēdētājs Andreass Foskūle (Andreas Voßkuhle). Šajā sesijā tiesneši runās par nacionālo konstitucionālo tiesu dialogu ar Eiropas tiesām, kā arī apspriedīs Satversmes tiesas un Vācijas Federālās Konstitucionālās tiesas jaunākos nolēmumus.

Savukārt otro darba sesiju vadīs Vācijas Federālās Konstitucionālās tiesas priekšsēdētāja vietnieks Ferdinands Kirhhofs (Ferdinand Kirchhof). Tiesneši diskutēs par valsts rīcības brīvību jaunu nodokļu ieviešanā un ar valsts budžetu saistītu likumu pieņemšanā, kā arī analizēs pamattiesību aizsardzību digitālajā laikmetā. 2015. gada aprīlī, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē laikā, Kirhofs kā goda viesis piedalījās Latvijas vēstniecības Vācijā rīkotajā ES vēstnieku sanāksmē, kurā pārrunāti datu aizsardzības jautājumi.

Satversmes tiesai ar minētajām Vācijas tiesām izveidojusies ilgstoša sadarbība. Vācijas Federālās Konstitucionālās tiesas tiesneši Latvijā viesojās 2015. gadā, bet Vācijas Federālās Augstākās tiesas tiesneši – 2009. gadā. Turklāt Vācijas Federālās Konstitucionālās tiesas tiesneši regulāri piedalās Satversmes tiesas rīkotajās starptautiskajās konferencēs. Šī sadarbība ne tikai bagātina Satversmes tiesu, ļaujot sekot līdzi Vācijas judikatūras un tiesību doktrīnas jaunākajām tendencēm, bet arī paver iespējas Satversmes tiesai iesaistīties Eiropai nozīmīgus tiesību jautājumu kopīgo risinājumu meklēšanā.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā