Latvijas simtgades zīmē Nirnbergas Valsts teātrī demonstrēs latviešu izrādi

29.06.2018. 17:19
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

1. jūlijā Nirnbergas Valsts teātrī ar dokumentālo izrādi “What will tomorrow bring” (Kas notiks rītdien?) viesosies “Dirty Deal Teatro” no Rīgas. Izrāde notiek teātra festivāla “Talking About Borders” ietvaros, kurš šogad veltīts Baltijas valstu simtgadēm. Izrādi apmeklēs vēstniecības Kultūras un mediju projektu vadītājs Kaspars Adijāns.

Izrādes ietvaros tiek rīkots Latvijas valsts simtgades informācijas stends. Pēc izrādes Nirnbergas teātra foajē tiks demonstrēta Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku dalībnieku gājiena un atklāšanas koncerta tiešraide.

Izrādes pamatā ir četru cilvēku veidotas video dienasgrāmatas četrās dažādās valstīs – Latvijā, Polijā, Beļģijā un Sīrijā. Pusgada garumā dienasgrāmatu varoņi ik dienas mēģināja atbildēt uz jautājumu “Kas notiks rītdien?”, jautāja to sev tuviem cilvēkiem, kā arī dokumentēja to, kas notika viņiem apkārt. Izrādes autors un izpildītājs ir “Dirty Deal Teatro” aktieris un dramaturgs Jānis Balodis. Izrādes video režisore ir Paula Pļavniece.

Izrāde “Kas notiks rītdien?” ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību starptautiskās programmas norisēm Vācijā. Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā