Berlīnē atklāj politiski aktuālu Latvijas mākslinieces izstādi

27.06.2018. 08:44

26. jūnijā Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa vēstniecībā ar uzrunu atklāja latviešu mākslinieces Ilzes Orinskas personālizstādi “BITE!”, kura veltīta šobrīd aktuālajai bišu un vides aizsardzības tēmai. Izstāde veicina Latvijas kā tīras, zaļas, drošas un modernas valsts tēlu.

“Izstāde izgaismo tik aktuālo bišu izmiršanas fenomenu, kas, kā mēs zinām, vistiešākajā veidā ietekmē ne tikai pašas bites, bet arī ikvienu no mums. Eiropā šobrīd politiskajā līmenī aktīvi tiek diskutēts par soļiem, kas būtu jāsper, lai glābtu bites un līdz ar to mūsu ekosistēmu,” norādīja vēstniece Skujiņa un pauda pārliecību, ka Ilzes Orinskas darbi iedvesmos un palīdzēs pievērst vairāk uzmanības šai būtiskajai tēmai.

Izstādes atklāšanā ar muzikāliem priekšnesumiem uzstājās Berlīnes latviešu folkloras kopa “Rīta rasa” un vācu koris „Coro con Brio“. Latvijas vēstniecībā izstādīti mākslinieces jaunākā cikla “Apiarium” darbi, kas ir veltīti tēmai biškopība. Vides un bišu aizsardzība Vācijas sabiedrībā ir aktuāls temats. Š.g. 28. aprīlī Eiropas Savienības (ES) Tiesa atstāja spēkā ES Komisijas pieņemto aizliegumu lauksaimniecībā izmantot atsevišķus pesticīdus, kas īpaši kaitē bitēm. Tiesas lēmums vēl var tikt pārsūdzēts un šim procesam aktīvi seko līdzi Vācijas lielākie mediji.

Latviešu gleznotāja Ilze Orinska (1968) jau vairāk nekā desmit gadus dzīvo un strādā Vācijā, Berlīnē, taču mākslinieces darbu tēmas vācu mākslas kontekstā ir īpašas - viņa konsekventi attēlo Latvijas realitāti un dabu, vērojumus Latgalē, attālajos “Mežvidos”, kur vasaras pavada viņas vecāki un pati gleznotāja. Orinska ir starptautiski atzītās Latvijas galerijas “Māksla XO” māksliniece. Galerija ir regulāra Eiropas nozīmīgo mākslas izstāžu dalībniece.

Ilze Orinska absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju (1992) un Brēmenes Mākslas akadēmiju (1999); personālizstādes sarīkojusi Gerharda Marksa muzeja paviljonā Brēmenē (2011) un Laikmetīgās mākslas centrā Zīkē, kā arī galerijā “M + R Fricke” Berlīnē (2012) un “Māksla XO“ galerijā Rīgā (2013).

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā