Saulgriežos Freiburgā jaunu pasi saņem Latvijas valsts vienaudze

25.06.2018. 18:20
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Saulgriežos Freiburgā jaunu pasi saņem Latvijas valsts vienaudze

Latvijas vēstniecība Vācijā valsts simtgades vasaras saulgriežu pasākumu šogad rīkoja kopā ar Latviešu centru “Bērzaine” Freiburgā, kurā piedalījās arī Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa. Pasākuma viesiem 23. jūnijā visas dienas garumā bija pieejama mobilā pasu darbstacija, kuru nodrošināja vēstniecības Konsulārās nodaļas darbinieki.

Pasu izbraukuma ietvaros vēstniecības darbinieki noformēja dokumentus nepilnām 50 personām, kas pēc dzimšanas gadiem reprezentēja visus Latvijas valsts posmus. Jaunākā Latvijas pases saņēmēja Freiburgā bija tikai divas nedēļas vecā Lote, savukārt 1921. gadā dzimusī Vilmas kundze ir tikai trīs gadus jaunāka par Latvijas valsti. Vilmas kundze līdzi bija paņēmusi arī savu pirmo, 1938. gadā izsniegto Latvijas Republikas pasi. Vēstniecības darbinieki Freiburgā sniedza iespēju pieteikties arī balsošanai pa pastu un pieteikties reģistrācijai par pilsoni.

Jāņu ielīgošanas pasākumā, kurā piedalījās aptuveni 300 viesi, par autentisku muzikālo pavadījumu rūpējās Lilijas Dunskas vadītā folkloras kopa „Tals' trimiš” no Latvijas.

Vēstniecība bija pārstāvēta arī vasaras saulgriežu atzīmēšanā Ziemeļvācijā. Vēstniecības kultūras projektu vadītājs Kaspars Adijāns apmeklēja Lībekas Ziemeļvalstu filmu festivāla rīkotās saulgriežu svinības, kurās Hamburgas latviešu skoliņas pasniedzēja Lāsma Dāvidāne kopā ar Lībekas latviešiem rīkoja vainagu pīšanas darbnīcu. Tautieši visā Vācijā ik gadus plaši atzīmē Jāņus, rīkojot pasākumus visos lielākajos diasporas centros.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā