Vēstniece atklāj Latvijas valsts simtgadei veltīto Vācbaltiešu kongresu Darmštatē

03.06.2018. 09:05
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Vēstniece atklāj Latvijas valsts simtgadei veltīto Vācbaltiešu kongresu Darmštatē

Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa 2. jūnijā ar svinīgu uzrunu atklāja Latvijas valsts simtgadei veltīto Vācbaltiešu Visvācijas kongresu Darmštatē, kurā ar vēsturnieku diskusiju tika prezentēta nesen izdotā vēstures grāmata “1918-2018. Latvijas valstiskuma simtgade”. Pasākumā piedalījās arī vairākas augstas Darmštates pilsētas un Hesenes federālās zemes amatpersonas.

“Vācbaltiešu kultūras mantojums Latvijā ir jūtams it visur - tā klātbūtne bagātina mūsu valsts vienreizējo kultūras ainavu, kuru veidojusi gan gadsimtu ilgā savstarpējā kultūras apmaiņa, gan 20. gadsimta vēstures traģiskie notikumi,” uzrunā pauda vēstniece, atzīmējot, ka Latvija šogad svin savas valsts 100. gadadienu, kas sniedz lielisku platformu kopējā mantojuma tālākai izzināšanai un jaunu saskares punktu identificēšanai.

Kongresā uzrunas teica arī Hesenes federālās zemes valdības pilnvarotā pārstāve Margarēte Cīglere-Rašdorfa (Margarete Ziegler-Raschdorf), Darmštates pilsētas mērs Johens Parčs (Jochen Partsch), kā arī Vācijas Vācbaltiešu jumta organizācijas “Deutsch-Baltische-Gesellschaft“ priekšsēdētājs Dr. Kristināns fon Betihers (Christian von Boetticher).

Pasākuma ietvaros tika prezentēta aprīlī iznākusī vēstures grāmata par Latvijas valsts simts gadiem vācu valodā, kuru prezentēja viens no grāmatas izdevējiem, Austrumeiropas vēstures institūta vadītājs Maincas Universitātē, Prof. Dr. Jans Kuzbers (Jan Kusber). Diskusijā piedalījās arī viena no grāmatas līdzautorēm - latviešu vēsturniece Vācijā Dr. Kristīne Volfarte. Pasākuma viesiem bija iespēja dzirdēt latviešu tradicionālo instrumentu kokli Frankfurtes Latviešu biedrības pārstāves Laimas Španheimeres izpildījumā.

Grāmatas prezentācija Darmštatē ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā