Vēstniece Inga Skujiņa atklāj Baltijas un Vācijas mijiedarbībai veltītu zinātnisko konferenci

17.05.2018. 12:41
Vēstniece Inga Skujiņa atklāj Baltijas un Vācijas mijiedarbībai veltītu zinātnisko konferenci

16. maijā Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa ar uzrunu atklāja zinātnisku konferenci nozīmīgajā Hercoga Augusta bibliotēkā Volfenbitelē (Wolfenbüttel), kura veltīta Baltijas un Vācijas 800 gadu ilgstošās mijiedarbības pētniecībai kultūras un valodas jomās. Konferenci rīko Frankfurtes Gētes Universitātes un Berlīnes Humboltu Universitātes valodu institūti.

“Agrā Reformācijas nostiprināšanās, kas Latviju sasniedza jau 1524. gadā, tikai 7 gadus pēc Mārtiņa Lutera tēžu publicēšanas, sniedza nozīmīgu ieguldījumu Latvijas saiknēm ar Eiropu,” uzrunā norādīja vēstniece, uzsverot, ka Baltijas reģions darbojās kā katalizators Vācijā formulētajām Reformācijas idejām, stimulējot garīgo atmodu un Ziemeļeiropas Humānisma ideju izplatīšanos Eiropā. I.Skujiņa arī atzīmēja, ka Baltijas un Vācijas saikņu vēsturiskajai un akadēmiskajai izpētei tagad, kad Baltijas valstis atzīmē savas simtās jubilejas, ir jo īpaša nozīme.

Zinātniskā konference “800 gadi Baltijas-Vācijas attiecībām. Kulturālā mijiedarbība baltu valodu reģionā” Volfenbitelē norisinās no š.g. 16. līdz 18. maijam. Tajā ar lekcijām uzstājas Baltijas un Vācijas vadošie baltu valodu un reģiona vēstures pētnieki. No Latvijas konferencē lekciju sniedz Stokholmas Universitātes profesors Pēteris Vanags un Latvijas Universitātes profesore Māra Grudule.

Volfenbiteles Hercoga Augusta bibliotēkas krājumā ir vairāki unikāli dokumentu un izdevumu oriģināli, kas nozīmīgi Vācijas-Baltijas reģionu kultūru mijiedarbības un baltu valodu izpētē, t.sk. “Rīgas reformatora” Burkarda Valda (Burkhard Waldis) 1527. gadā izdotās lugas “Parabola par pazudušo dēlu” oriģinālizdevums, kas 2017. gadā tika aizdots Latvijas Nacionālajai bibliotēkai un bija viens no Reformācijas jubilejai veltītās izstādes “Luters.Pagrieziens” centrālajiem objektiem.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā