Vēstniece Inga Skujiņa apmeklē Baltistikas institūtu Greifsvaldē

26.04.2018. 13:05
Vēstniece Inga Skujiņa apmeklē Baltistikas institūtu Greifsvaldē

Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa 24. aprīlī apmeklēja Baltistikas institūtu Greifsvaldes Ernsta-Morica-Arndta universitātē un tikās ar tā vadītāju profesoru Štefanu Kesleru (Stephan Kessler).

Tikšanās laikā puses pārrunāja Baltistikas institūta aktualitātes, akadēmiskā priekšmeta nākotnes perspektīvas un turpmākās sadarbības iespējas. Vēstniece arī apmeklēja universitātes bibliotēku, kurā atrodams viens no plašākajiem Baltijas beletristikas un akadēmiskās literatūrās krājumiem ārpus Baltijas valstīm. Š.g. 26. oktobrī institūts svinīgi atzīmēs Baltijas valstu 100. Jubileju un institūta dibināšanas 25. gadadienu.

Greifsvaldes Ernsta-Morica-Arndta universitāte šobrīd ir vienīgā augstskola Vācijā, kurā iespējams apgūt baltistiku pilna laika studiju programmā. Baltistika pieder pie tā dēvētajām mazajām studiju programmām. Pateicoties Vācijas Ārlietu ministrijas un Latvijas institūciju iesaistei, 2015. gadā tika rasts risinājums baltistikas turpmākai pastāvēšanai Greifsvaldē.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā