Berlīnē atklāj grāmatu par Latvijas simtgadi un diskutē par Eiropas nākotni

24.04.2018. 14:06
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Berlīnē atklāj grāmatu par Latvijas simtgadi un diskutē par Eiropas nākotni

23. aprīlī Berlīnē ar politisku diskusiju par Latvijas, Vācijas un Eiropas nākotni tika atklāta vēstures grāmata par Latvijas valsts simts gadiem “Lettland 1918-2018. 100 Jahre Staatlichkeit” (Latvija 1918-2018. Simts gadi valstiskuma) vācu valodā.

“Izdevēji savu grāmatu atturīgi apzīmējuši kā labi lasāmu rokas grāmatu par Latvijas vēsturi, taču, jau aplūkojot iespaidīgo grāmatas autoru un pieaicināto starptautisko pētnieku sarakstu, jāsecina, ka šādai pieticībai nav pamatojuma,” atklājot pasākumu Konrāda Adenauera fonda akadēmijā, norādīja Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa un uzsvēra, ka grāmata ir starptautiski vērtīgs ieguldījums Latvijas jaunāko laiku vēstures izpētē un apskatē, kas ļaus vācu publikai labāk iepazīt mūsu valsti.

Bijušais Eiropas Parlamenta prezidents Dr. Hanss-Gerts Poterings (Hans-Gert Pöttering) savukārt atcerējās Latvijas Trešās atmodas notikumus un uzsvēra, ka, bez Latvijas, Polijas, Lietuvas un Igaunijas cilvēku uzsāktās cīņas par brīvību, Vācijas atkalapvienošana nebūtu bijusi iespējama. Viņš arī pauda gandarījumu, ka Latvija un Vācija šodien var būt vienotas Eiropas Savienības kopējās vērtībās.

Paneļdiskusijā par Latvijas, Vācijas un Eiropas nākotni piedalījās Eiropas Parlamenta deputāts Dr. Artis Pabriks, Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits un Bundestāga deputāts un ziņotājs par Latviju Dr. Ralfs Brauksīpe (Ralf Brauksiepe). Diskusiju vadīja žurnālists Kristiāns Štihlers (Christian Stichler), kurš no š.g. 1. jūlija būs Vācijas sabiedriskā medija ARD korespondents Skandināvijā un Baltijas valstīs.

Grāmatas prezentācijā piedalījās arī tās izdevēji un līdzautori Prof.dr. Ervīns Oberlenders (Erwin Oberländer), Asoc.prof. Ivars Ījabs, Prof.dr. Jans Kuzbers (Jan Kusber) un Prof.dr. Ilgvars Misāns. Izdevums tapis, sadarbojoties Latvijas Universitātei un Johanesa Gūtenberga Universitātei Maincā. Abas mācību iestādes vieno gandrīz 30 gadus ilga sadarbība. Grāmatu sarakstījuši vadošie Latvijas, Vācijas un Dānijas pētnieki. Drīzumā plānota tās iznākšana arī latviešu valodā.

©Foto: KAS/Juliane Liebers

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā