Vēstniece Inga Skujiņa tiekas ar Brēmenes augstākajām amatpersonām un apmeklē kora “Latvija” koncertu

10.04.2018. 17:46
Vēstniece Inga Skujiņa tiekas ar Brēmenes augstākajām amatpersonām un apmeklē kora “Latvija” koncertu

Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa 10.aprīlī darba vizītē apmeklēja Brēmeni, kur tikās ar Brēmenes Landtāga amatpersonām, Brēmenes birģermeistaru un Brēmenes Tirdzniecības kameras amatpersonām. Vizītes noslēgumā vēstniece apmeklēja Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” un Deutsche Kammerphilharmonie Bremen orķestra koncertu 150 years of Brahms’s German Requiem.

Tiekoties ar Brēmenes Landtāga prezidentu Kristianu Vēberu (Christian Weber), vēstniece Skujiņa uzsvēra Latvijas vēlmi attīstīt vēl ciešāku sadarbību ar Brēmenes federālo zemi kultūras un jo īpaši ekonomikas un tirdzniecības jomās. Vēstniece arī pauda gandarījumu par gaidāmo sadarbību Latvijas valsts simtgades atzīmēšanā, kuras ietvaros Brēmenes pārstāvniecībā Berlīnē tiks rīkota nacionālās dienas pieņemšana. Landtāga prezidents Vēbers atzinīgi novērtēja jau līdz šim sasniegto Latvijas un Brēmenes attiecībās un aicināja turpināt attīstīt sadarbību.

Tikšanās laikā ar Brēmenes birģermeistaru Dr.Karstenu Zīlingu (Carsten Sieling), vēstniece Skujiņa atzīmēja ciešās un tradīcijām bagātās Rīgas un Brēmenes attiecības. Vēstniece īpaši uzsvēra Brēmenes Baltijas valstu Informācijas centra, kā arī Brēmenes tautiešu kopienas atbalstu un ieguldījumu Latvijas valstiskuma atjaunošanā.

Vizītes ietvaros vēstniece Skujiņa apmeklēja Brēmenes tirdzniecības kameru, kur tikās ar tās viceprezidentu Eduardu Dubers-Albrehtu (Eduard Dubbers-Albrecht) un citiem kameras pārstāvjiem. Sarunas laikā vēstniece iepazīstināja klātesošos ar jaunumiem inovāciju un jauno tehnoloģiju attīstīšanas jomā Latvijā, kā arī apsprieda jau esošo sadarbību kosmosa un satelīttehnoloģiju jomā, tās paplašināšanas iespējas.

Brīvā Hanzas pilsēta Brēmene ir mazākā Vācijas federālā zeme ar senu vēsturi un stratēģiski izvietotām un starpkontinentu kuģniecībā iesaistītām Brēmenes un Brēmerhāfenes ostām. Latviju un Brēmeni tradicionāli vieno ciešas saites. Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā Brēmenē norisinājās plaša pasākumu programma. Rīgas un Brēmenes pilsētu sadraudzībai februārī apritēja jau 33. gadadiena, caur Hanzas savienību abas pilsētas vieno jau 800 gadus senas saiknes.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā