Minsterē un Freiburgā šogad pirmo reizi varēs rīkot Saeimas vēlēšanu iecirkņus

02.03.2018. 13:39
Minsterē un Freiburgā šogad pirmo reizi varēs rīkot Saeimas vēlēšanu iecirkņus

1. martā Latvijas vēstniecība Vācijā saņēma pozitīvu atbildi uz savu iesniegumu Vācijas Federālajai ārlietu ministrijai, kas ļaus gaidāmajās Saeimas vēlēšanās izņēmuma kārtā ierīkot divus papildu vēlēšanu iecirkņus Minsterē un Freiburgā. Vēstniecība Vācijā kopumā plāno pieteikt deviņus vēlēšanu iecirkņus.

Vācijas normatīvie akti nosaka, ka ārvalstu vēlēšanu iecirkņi drīkst atrasties tikai valsts diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību telpās, kas Latvijai tos ļauj rīkot vēstniecībā un goda konsulātu telpās. Minstere un Freiburga ir vēsturiski latviešu diasporas centri ar lielu balsstiesīgo skaitu, tomēr minēto ierobežojumu dēļ balsošana līdz šim tur nebija iespējama. Šogad vēstniecība no Vācijas Federālās ārlietu ministrijas pirmo reizi panākusi izņēmumu.

13.Saeimas vēlēšanas notiks sestdien, 2018. gada 6. oktobrī, un vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no plkst.7.00 līdz 20.00 pēc vietējā laika. Lai piedalītos Saeimas vēlēšanās ārvalstīs, nepieciešama derīga Latvijas pilsoņa pase. Vēlēšanu iecirkņi ārvalstīs ir iekļauti Rīgas vēlēšanu apgabalā, tāpēc vēlētāji ārvalstīs var balsot par Rīgas vēlēšanu apgabalā reģistrētajiem deputātu kandidātu sarakstiem.

Vēlētāji, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir ārvalstīs, bet kuri vēlēšanu dienā būs Latvijā, drīkst balsot arī jebkurā Latvijas vēlēšanu iecirknī. Tomēr jāņem vērā, ka šo iespēju var izmantot tikai tie vēlētāji, kuri nebūs pieteikušies balsot pa pastu. Piesakoties pasta balsošanai, vēlētāja pasē iespiež atzīmi par dalību vēlēšanās, tā nozīmē, ka vēlētājs nedrīkst balsot vēlreiz.

Vēlēšanu iecirkņu sarakstu ārvalstīs pēc Ārlietu ministrijas priekšlikuma apstiprinās Centrālā vēlēšanu komisija. Vēstniecība gatavojas pieteikt vēlēšanu iecirkņus Berlīnē, Minhenē, Hamburgā, Diseldorfā, Frankfurtē pie Mainas, Brēmenē, Kincelsau (Künzelsau), Minsterē un Freiburgā.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā