Inga Skujiņa: Maestro Andris Nelsons ir izcils Latvijas vēstnieks pasaulē

23.02.2018. 17:00
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Inga Skujiņa: Maestro Andris Nelsons ir izcils Latvijas vēstnieks pasaulē

Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa 23. februārī apmeklēja Leipcigu, kur ar uzrunu ievadīja diriģenta Andra Nelsona amatā stāšanās koncertu Gewandhaus koncertnamā. Vizītes ietvaros vēstniece tikās arī ar Saksijas Eiropas un federālo lietu valsts ministru Oliveru Šenku (Oliver Schenk).

“Maestro Andris Nelsons ar savu veikumu, ietekmi un panākumiem nes pasaulē arī Latvijas vārdu. Mēs esam patiesi lepni un pateicīgi par šādu Latvijas vēstnieku pasaulē,” uzrunā pirms koncerta sacīja Inga Skujiņa, uzsverot, ka mūzikai latviešu identitātē ir īpaša loma, kas izšķirīgos vēstures brīžos mums devusi spēku, cerību un apņēmību.

Tāpat vēstniece Skujiņa pauda gandarījumu, ka jau šī gada oktobrī Andris Nelsons un tradīcijām bagātais Leipcigas Gewandhaus orķestris viesosies Latvijā, kur uzstāsies Latvijas valsts simtgades koncertciklā “Dzimuši Latvijā”, šādi piedaloties valsts simtgades atzīmēšanā.

Leipcigas Gewandhaus orķestris dibināts 1743. gadā un ir viens no pasaules vislabākajiem simfoniskajiem orķestriem. Pirmo reizi pie tā diriģenta pults Andris Nelsons stājās 2011. /2012. gada sezonā, bet šonedēļ viņš oficiāli kļūs par Gewandhaus orķestra 21. kapelmeistaru. Koncerts tiešraidē tika pārraidīts Vācijas-Francijas kopējā telekanālā ARTE.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā