Berlīnē aizvadīta Baltijas valstu simtgades Berlināles pieņemšana

20.02.2018. 13:17
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa 19. februārī apmeklēja Baltijas valstu pieņemšanu 68. starptautiskā kinofestivāla Berlināle ietvaros, kas šogad bija veltīta Latvijas, Lietuvas un Igaunijas simtgadēm. Pasākumu ar vēstniecības atbalstu rīkoja Nacionālais Kino centrs kopā ar Lietuvas un Igaunijas kino centriem.

Baltijas valstu Berlināles pieņemšana notika kādreizējā slavenā Berlīnes tehnokluba ewerk telpās, kas šodien ir kļuvis par pieprasītu pasākumu vietu, jo īpaši Berlināles kinofestivāla laikā. Pieņemšanā viesu uzmanība tika vērsta uz Baltijas valstu simtgadēm un šajā laikā plānotajiem kino projektiem. Viesiem bija pieejama plaša informācija par vēstniecības Vācijā plānotajiem simtgades pasākumiem un simtgades svinībām Latvijā.

Berlināles starptautiskais kinofestivāls Vācijas galvaspilsētā šogad norisinās no 15. līdz 25. februārim. Festivāla mērogs ir iespaidīgs – pagājušajā gadā to apmeklējuši 21 000 kino profesionāļi no 127 valstīm, ieskaitot 3 700 žurnālistus no pasaules medijiem. Festivāla industrijas pasākumos tradicionāli plaši pārstāvēti ir arī Latvijas kino profesionāļi.

Paralēli notiekošajā televīzijas filmu tirgū Avant Premiere pasaules pirmizrādi 20. februārī piedzīvos vēl viena Latvijas filma – Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijā uzņemtā dokumentālā filma “Paslēpes mūzikā. Elīna Garanča”. Filmas pirmizrādē un preses konferencē piedalīsies arī filmas galvenā varone, operdziedātāja Elīna Garanča.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā