Vēstniece Skujiņa atklāj Baltijas ceļa izstādi Lineburgā

08.02.2018. 17:36

8. februārī Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa ar uzrunu atklāja izstādi “Baltijas ceļš uz brīvību” Austrumprūsijas valsts muzejā Lineburgā (Ostpreußisches Landesmuseum in Lüneburg). Izstādes atklāšanā piedalījās arī muzeja direktors Dr. Joahims Mēnerts (Joachim Mähnert) un Vācijas valsts kultūras ministrijas Kultūras un mediju nodaļas vadītāja Marija Bēringa (Maria Bering).

Atklājot izstādi, vēstniece Skujiņa uzsvēra, ka Baltijas ceļš ir svarīgs elements Eiropas astoņdesmito un deviņdesmito gadu vēsturisko notikumu ķēdē, kas palīdzēja no kājām gāzt padomju milzi. Bez toreizējās cilvēku drosmes Eiropa nebūtu tāda, kādu mēs to šodien pazīstam.

“Mēs piederam pie tām dažām valstīm, kas pēc brīvības atgūšanas veiksmīgi noslēgušas politisko un ekonomisko transformācijas procesu, kļūstot par uzticamiem un konsekventiem Eiropas integrācijas atbalstītajiem,” norādīja Latvijas vēstniece.

Skujiņa arī atgādināja, ka Latvija šogad svin savas valsts simtgadi, kas ir nozīmīgākais notikums mūsu valsts jaunāko laiku vēsturē: “Šis ir laiks, kad mēs atskatāmies gan uz nozīmīgajiem vēstures notikumiem Eiropā, gan uz mūsu pašu valstiskuma simts gadiem un līdz šodienai noieto ceļu.”

Izstāde muzejā būs apskatāma līdz š.g. 4. martam. Ar katra vēstures nogriežņa spilgtākajām fotogrāfijām un priekšmetu attēliem izstāde ļauj atskatīties uz laika periodu no valsts dibināšanas 1918. gadā līdz Trešajai Atmodai un Baltijas ceļam. Izstāde ir vācu valodā.

Vizītes ietvaros vēstniece apmeklēja arī vācbaltiešu namu “Brömsehaus”, kas ir viena no Hanzas pilsētas – Lineburgas senākajām ēkām. Nams pieder Vācbaltiešu kultūras fondam un tajā atrodas vācbaltiešu vēsturnieku biedrības “Carl-Schirren-Gesellschaft” centrālais birojs.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā