Vēstniece Skujiņa ar uzrunu atklāj īpašu Satversmes tiesas priekšsēdētājas uzstāšanos Berlīnes Humboltu universitātē

01.02.2018. 17:49
Vēstniece Skujiņa ar uzrunu atklāj īpašu Satversmes tiesas priekšsēdētājas uzstāšanos Berlīnes Humboltu universitātē

Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa 1.februārī ar uzrunu atklās Satversmes tiesas priekšsēdētājas, Rīgas Juridiskās augstskolas profesores Inetas Ziemeles uzstāšanos prestižajā priekšlasījumu sērijā, kas norisināsies Berlīnes Humboltu universitātē (Humboldt-Universität zu Berlin) Vācijā.

I.Ziemele dalīsies ar savu skatījumu par Eiropas nākotni, sniedzot priekšlasījumu par konstitucionālo tiesu lomu mūsdienu globalizētajā pasaulē (“Constitutional Courts as Lock-Gates in the World of International-National Tension”), informē Latvijas Republikas Satversmes tiesa.

Ineta Ziemele uzsver: “Vēlos izmantot šo unikālo iespēju un runāt par tiesu lomu 21. gadsimta Eiropas veidošanā. Mana priekšlasījuma centrā būs suverenitātes paradokss globalizētajā pasaulē. Centīšos piedāvāt tādu konceptuālu skatījumu uz suverenitātes jēdzienu, kas ir spējīgs darboties integrētajā Eiropā. Vērsīšu uzmanību uz Satversmes tiesas līdzšinējo judikatūru un tajā paustajām atziņām par suverenitātes jautājumiem un mēģināšu rast kopsaucēju, kas starptautiskajām un konstitucionālajām tiesām ļautu mazināt to starpā ik pa brīdim pastāvošo spriedzi.”

Tradicionāli Berlīnes Humboltu universitātē priekšlasījumus aicināti sniegt Eiropas valstu līderi, kuri ir arī sabiedrībā atzītas Eiropas mēroga autoritātes. Šie priekšlasījumi sabiedrībai dod iespēju uzzināt autora viedokli un pārdomas par pašreizējo situāciju Eiropas Savienībā (turpmāk – ES). Priekšlasījumos tiek runāts par demokrātiju, Eiropas integrāciju un identitāti, ES konstitucionālajām tiesībām, ES izaicinājumiem un ilgtermiņa izaugsmi pasaules mērogā.

Iepriekš Berlīnes Humboltu universitātē ar priekšlasījumu uzstājušies tādi Eiropas līderi kā bijušais Vācijas kanclers Helmūts Šmits (Helmut Schmidt), Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel), Francijas prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Macron), Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers (Jean-Claude Juncker), bijušais Eiropas Komisijas prezidents Žuze Manuels Barozu (José Manuel Barroso), Eiropadomes priekšsēdētājs Hermanis van Rompejs (Herman van Rompuy), Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs (Martin Schulz) un Vācijas Federālās Konstitucionālas tiesas priekšsēdētājs Andreass Foskūle (Andreas Voßkuhle). No Latvijas šajā forumā līdz šim ir uzstājies Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis.

Inetas Ziemeles priekšlasījumu un tam sekojošo diskusiju (angļu valodā) Berlīnes Humboltu universitātē varēs vērot tiešraidē šodien plkst. 19.00 (pēc Latvijas laika) Berlīnes Humboltu universitātes mājaslapā un universitātes youtube kanālā.

Šīs viesošanās ietvaros Berlīnes Humboltu universitāte aicinājusi Inetu Ziemeli uzrunāt arī minētās universitātes studentus, tāpēc viņa pirms priekšlasījuma sniegšanas lasīs lekciju un vadīs semināru par konstitucionālo tiesu un Eiropas Cilvēktiesību tiesas lomu cilvēktiesību aizsardzībā Eiropā.

©Foto: Stiftung Zukunft Berlin

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā