Latvija simtgadē izraudzīta nozīmīgam starptautiskam apbalvojumam – Vestfālenes miera balvai

17.01.2018. 17:35
Latvija simtgadē izraudzīta nozīmīgam starptautiskam apbalvojumam – Vestfālenes miera balvai

17. janvāra vakarā Starptautiskās Vestfālenes miera balvas kopsapulcē Minsterē paziņots, ka Latvija un abas pārējās Baltijas valstis izraudzītas nozīmīgajam apbalvojumam – Starptautiskajai Vestfālenes miera balvai. Svinīgo kopsapulci apmeklēja arī Latvijas vēstniecības Vācijā pārstāvis, vēstniecības vadītājas vietnieks Jānis Bērziņš.

Starptautiskās Vestfālenes miera balvas patrons ir Vācijas Federālais prezidents Franks Valters Šteinmeiers. Iepriekš tā piešķirta tādām izcilām personībām kā Kofi Annanam, Vāclavam Havelam, Helmutam Kolam un citiem. Baltijas valstis balvai izraudzītas par to nozīmīgo ieguldījumu reģiona mierīgā un demokrātiskā attīstībā. Vienlaikus Baltijas valstīm un Vestfālenes miera līgumam šogad tiek atzīmētas arī apaļas jubilejas – valstu simtgades un 370. gadadiena kopš miera līguma parakstīšanas.

Balvas piešķiršanas žūrijā ir F.V. Šteinmeiers, Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers, Vācijas Federālās bankas prezidents Dr. Jenss Veidmans (Jens Weidmann) un citas zināmas personības. Balva tiek pasniegta reizi divos gados Minsteres vēsturiskajā rātsnamā un kopumā ir dotēta ar 100 000 eiro. Balvas pasniegšanas ceremonija paredzēta 2018. gada jūlijā un to tradicionāli tiešraidē pārraida Vācijas sabiedriskā televīzija.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā