Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa reģionālā vizītē apmeklē Bavāriju

15.12.2017. 15:17

Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa no 12. līdz 15. decembrim darba vizītē apmeklēja Bavārijas federālo zemi, kur tikās ar Bavārijas Landtāga amatpersonām, Bavārijas Tirdzniecības kameru, uzņēmējiem un fondu pārstāvjiem, kā arī latviešu diasporas organizāciju pārstāvjiem.

Tiekoties ar Bavārijas Landtāga prezidenti Barbaru Štammu (Barbara Stamm), vēstniece Skujiņa uzsvēra Latvijas vēlmi attīstīt vēl ciešāku sadarbību ar Bavārijas federālo zemi kultūras un jo īpaši ekonomikas un tirdzniecības jomās. Landtāga prezidente Štamma atzinīgi novērtēja jau līdz šim sasniegto Latvijas un Bavārijas attiecībās un aicināja turpināt attīstīt sadarbību. Štamma kopā ar citiem Bavārijas Landtāga deputātiem jau vairākkārt apmeklējusi Latviju, t.sk. piedalījusies 4. maija oficiālajos pasākumos.

Vizītes ietvaros vēstniece Skujiņa apmeklēja Bavārijas tirdzniecības kameru, kur tikās ar tās izpilddirektoru Dr. Pēteri Drīsenu (Peter Driessen) un citiem kameras pārstāvjiem un uzņēmējiem.  Tāpat vēstniece tikās ar BMW Herberta Kvanta fonda pārstāvi Dr. Tomasu Lēbu (Thomas Leeb). Tiekoties ar tautiešiem, vēstniece pārrunāja diasporas politikas aktualitātes un ieceres Latvijas valsts simtgades atzīmēšanā.

Minhenes lidostā vēstniece pasniedza Jēkabpils novada domes pateicības rakstus Minhenes lidostas biedrības darbiniekiem. Biedrība atbalsta labdarības akcijas Vācijā, Latvijā un citās Eiropas valstīs un jau vairāk nekā desmit gadus sadarbojas ar Jēkabpils novadu.

Latviju un Bavāriju tradicionāli vieno ciešas saites. Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā Bavārijā norisinājās plašākā pasākumu programma Vācijā ārpus Berlīnes. Līdzīgi kā Latvija, arī Bavārija nākamgad atzīmē simtgadi, kad 1918. gada 8. novembrī ieguva brīvvalsts statusu un tika pieņemta pirmā demokrātiskā satversme.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā