Berlīnē būs skatāmas labākās Latvijas īsfilmas un bērnu animācijas filmas

03.11.2017. 15:20
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

No 3. līdz 5. novembrim Berlīnē ar Latvijas vēstniecības Vācijā un Nacionālā kino centra atbalstu tiks izrādītas Latvijas un citu Baltijas valstu īsfilmas un bērnu animācijas filmas, kas pēdējos gados saņēmušas starptautisku kinofestivālu balvas.

“Latvijas filmu izrādīšana sniedz lielisku iespēju vairot Latvijas redzamību ārvalstīs, jo īpaši, gatavojoties valsts simtgadei un gaidot daudzsološo simtgades programmas filmu iznākšanu 2018. gadā,” norāda Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa.

3. novembrī Baltijas īsfilmu nakts “After Dark” ietvaros Berlīnes augstākajā kinoteātrī “Sputnik” būs skatāmas tādas atzinību guvušas Latvijas īsfilmas kā brāļu Ābeļu “Kastrāts kuilis”, Lailas Pakalniņas “Ūdens” un “Īsfilma par dzīvi”, kā arī divas animācijas īsfilmas – Jurģa Krāsona “Kā es atmetu smēķēšanu” un Ivo Brieža “Laiks iet”.

Savukārt 4. novembrī kino “ACUD” un 5. novembrī kino “Sputnik” tiks demonstrēta Baltijas bērnu animācijas filmu programma, kurā būs skatāmas Animācijas Brigādes filmas “Tīģeris”, “Meža sargi” un “Sārtulis,” kā arī Nila Skapāna “Spoku stunda”. Programmā iekļautas filmas ir bez valodas, lai tās būtu pieejamas visiem mazajiem skatītājiem.

Filmas tiek izrādītas festivāla “Litauisches Kino Goes Berlin” ietvaros, kas šogad prezentē visu trīs Baltijas valstu filmas.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā