Valsts prezidents Reformācijas 500. gadadienā: Latvija aktīvi piedalās Eiropas ideju apmaiņā

01.11.2017. 11:54
Valsts prezidents Reformācijas 500. gadadienā: Latvija aktīvi piedalās Eiropas ideju apmaiņā

“Latvija vienmēr ir bijusi un būs aktīva dalībniece Eiropas ideju apmaiņu procesā,” uzsver Valsts prezidents Raimonds Vējonis, piedaloties Reformācijas 500. gadadienas svinīgajos pasākumos Vācijas pilsētā Vitenbergā, kur otrdien, 31. oktobrī pulcējušies līderi no Eiropas valstīm. Ceremonija notika Vitenbergas Pils baznīcā, kur garīdznieks Mārtiņš Luters 1517. gadā atklāja savas mācības tēzes.

Valsts prezidents norāda, ka Reformācijas svinības ir ļoti nozīmīgs notikums Eiropai un Latvijai, jo Lutera idejas 16. gadsimta pirmajā pusē pārveidoja Eiropu un ļoti ātri sasniedza arī toreizējo Livoniju un Rīgu, kas izmantoja tās, lai attīstītos un nostiprinātos kā tā laika Ziemeļeiropas nozīmīgākā pilsēta.

“Reformācijai bija liela nozīme izglītības veicināšanai latviešu vidū. Tā veicināja latviešu rakstu valodas rašanos, iespieddarbu un zināšanu izplatību, rosināja grāmatu izdošanu un atstāja nozīmīgu ietekmi uz Livonijā dzīvojošo latviešu un igauņu kultūru, neatgriezeniski nostiprināja latviešu valodas lomu,” uzsver Raimonds Vējonis.

Savas vizītes laikā Valsts prezidents Vitenbergā tikās ar Vācijas Federālo prezidentu Franku Valteru Šteinmeijeru un pārrunāja Latvijas un Vācijas divpusējās attiecības, kā arī sadarbību Eiropas Savienības un NATO ietvaros.

“Latvijai ir aktīvi jāpiedalās Eiropas Savienības nākotnes veidošanā. Gan Latvijai, gan Vācijai ir svarīgi, lai arī nākotnē Eiropa būtu vērtībās balstīta savienība, kur valda brīvība, demokrātija un likuma vara,” uzsver Valsts prezidents.

Tiekoties ar Vācijas Federālo prezidentu, tika pārrunāta arī sadarbība drošības jomā, īpašu uzmanību pievēršot NATO un ES pasākumiem, stājoties pretī hibrīdajiem draudiem.

Autors: Latvijas Valsts prezidenta kanceleja

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā