Valsts prezidents Berlīnē pasniedz Atzinības krustu vācu vēsturniekam

31.10.2017. 16:05
Valsts prezidents Berlīnē pasniedz Atzinības krustu vācu vēsturniekam

31. oktobrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis darba vizītē apmeklēja Vāciju un Latvijas vēstniecībā Berlīnē pasniedza augstāko Latvijas valsts apbalvojumu - Atzinības krustu Johanesa Gūtenberga Maincas universitātes emeritētajam profesoram Ervīnam Oberlenderam (Ervin Oberländer).

Oberlenders ir ilggadējs Valsts prezidenta vēsturnieku komisijas loceklis, Latvijas Zinātņu akadēmijas ārzemju loceklis, Latvijas Universitātes goda doktors un Maincas universitātes Austrumeiropas vēstures institūta vadītājs. Viņš sniedzis ievērojamu ieguldījumu Latvijas vēstures izpētē un akadēmiskās sadarbības veicināšanā starp Latvijas un Vācijas universitātēm.

Vizītes turpinājumā Valsts prezidents apmeklēs Reformācijas 500. gadadienas svinīgos pasākumus Vācijas pilsētā Vitenbergā, kuros piedalīsies arī Vācijas Federālais prezidents Franks Valters Šteinmeiers, Vācijas kanclere Angela Merkele un viesi no citām Eiropas valstīm. Vizītes ietvaros notiks Valsts prezidenta divpusējā tikšanās ar Vācijas Federālo prezidentu.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā