Vēstniecībā Berlīnē ar diasporas organizācijām pārrunā gatavošanos Latvijas simtgadei

27.10.2017. 18:21
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Vēstniecībā Berlīnē ar diasporas organizācijām pārrunā gatavošanos Latvijas simtgadei

27. oktobrī Latvijas vēstniecībā Berlīnē viesojās diasporas organizāciju Vācijā vadītāji, lai pārrunātu 2018. gada ieceres Latvijas valsts simtgades atzīmēšanai. Tikšanos ar uzrunām atklāja Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa un speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Atis Sjanīts.

Vēstniecība diasporas organizācijas iepazīstināja ar savu pasākumu un notikumu plānu Latvijas simtgades atzīmēšanai, kā arī informēja par diasporas politikas jautājumiem, projektu iesniegšanas kārtību un citām aktualitātēm. Tikšanās mērķis ir arī veicināt ciešāku sadarbību un koordināciju diasporas organizāciju starpā un ar vēstniecību.

Sarunās būs pārstāvētas 12 latviešu diasporas biedrības no visas Vācijas. Pēdējo gadu laikā diasporas organizācijas izrādījušas lielu aktivitāti, t.sk. ar Ārlietu ministrijas atbalstu veiksmīgi īstenojot vairākus vērienīgus projektus, savās aktivitātēs iesaistot arvien vairāk tautiešu. Pēc oficiālajiem datiem Vācijā šobrīd dzīvo aptuveni 40 tūkstoši Latvijas valstspiederīgo.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir “Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā