Vācijā godina Brīvības pieminekļa iesvētītāja arhibīskapa Grīnberga piemiņu

13.10.2017. 17:40
Vācijā godina Brīvības pieminekļa iesvētītāja arhibīskapa Grīnberga piemiņu

Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa 13. oktobrī apmeklēja Eslingenu, lai kopā ar pilsētas mēru, Bādenes-Virtembergas Landtāga deputātiem, garīdzniecības un diasporas pārstāvjiem piedalītos arhibīskapa Prof. Dr. Teodora Grīnberga goda kapavietas svinīgajā atklāšanā.

“Šodien vēlos godināt arhibīskapa Grīnberga īpašo ieguldījumu Latvijas tautas trimdas dzīvē. Pie viņa svarīgākajiem dzīves veikumiem pieskaitāma Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas ārpus Latvijas (LELBĀL) izveidošana, kas daudzajiem kara briesmu skartajiem kalpoja kā drošs patvērums un enkurs, taču vienlaicīgi arī kā platforma, lai ar pašpārliecību no jauna atvērtos pasaulei,” uzrunā norādīja Skujiņa. Vēstniece arī atzīmēja trimdas latviešu pienesumu Vācijas atjaunošanā pēc Otrā pasaules kara un uzsvēra viņu nozīmīgo lomu Latvijas neatkarības atjaunošanā un Vācijas un Eiropas atkalapvienošanā.

Goda kapavietas atklāšanā piedalījās arī Eslingenas pilsētas mērs Ingo Rusts (Ingo Rust), LELBĀL arhibīskaps emeritus Elmārs Ernsts Rozītis, Bādenes-Virtembergas Landtāga deputāts Volfgangs Drekslers (Wolfgang Drexler) un bīskaps Dr. Franks Otrfrīds Julī (Frank Otfried July). Eslingenas pilsētas dome arhibīskapa kapam piešķīra goda kapavietas nozīmi “Eslingenas Dziesmu Svētkiem 70” laikā, kas norisinājās šovasar. Svinīgo goda kapavietas atklāšanu iniciēja Štutgartes latviešu draudze kopā ar Latviešu Kultūras biedrību SAIME e.V.

Eslingenā pēckara laikā atradās bēgļu nometne, kurā tika uzņemts lielākais skaits latviešu, to vidū arī arhibīskaps Grīnbergs. Pirms došanās trimdā Grīnbergs bija pirmais Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskaps, bijis Latvijas Republikas 1. Saeimas deputāts, kā arī 1935. gadā iesvētījis Brīvības pieminekli.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā