Mihaels Barišņikovs izraudzīts prestižajam apbalvojumam kultūrā Praemium Imperiale

13.09.2017. 15:01

Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa 13.septembrī apmeklēja Praemium Imperiale balvas laureātu paziņošanas pasākumu Berlīnē, kurā paziņots par prestižās balvas piešķiršanu Latvijā dzimušajam baletdejotājam un horeogrāfam Mihaelam Barišņikovam.

M.Barišņikovs izraudzīts par mūža ieguldījumu kultūrā un mākslā un apbalvojumu saņems kategorijā “Teātris/filma”. “Latvietis un ASV pilsonis Mihaels Barišņikovs ir viens no pasaulē izcilākajiem dejotājiem, viņš triumfējis uz pasaules lielākajām skatuvēm un ir panākumiem bagāts horeogrāfs un aktieris,” norādīts balvas laureāta aprakstā.

Balvas ieguvējus paziņoja Gētes institūta prezidents un Praemium Imperiale starptautiskais padomnieks Prof.Dr. Klauss Dīters Lēmans (Klaus-Dieter Lehmann). Kopā ar M.Barišņikovu balvu šogad citās kategorijās ieguva spāņu arhitekts Rafaēls Moneo (Rafael Moneo) un irāņu izcelsmes ASV māksliniece Širīna Nešata (Shirin Neshat). 2016. gadā prestižo apbalvojumu saņēma latviešu vijoles virtuozs un diriģents Gidons Krēmers.

Praemium Imperiale tiek uzskatīta par līdzinieku Nobela prēmijai literatūrā, jo darbojas pēc līdzīgiem principiem, attiecinot to arī uz citām kultūras kategorijām. Balva iedibināta 1989. gadā pēc Japānas imperatora ģimenes iniciatīvas. Balvu pasniegšanas svinīgā ceremonija notiks 18. oktobrī Tokijā.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā