Vācijas Federālais prezidents Šteinmeiers akreditē jauno Latvijas vēstnieci

29.08.2017. 14:37

Š.g. 29. augustā Vācijas federālais prezidents Franks Valters Šteinmeiers Berlīnē akreditēja jauno Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Vācijas Federatīvajā Republikā Ingu Skujiņu.

Pirms došanās uz Vāciju Skujiņa bijusi Ārlietu ministrijas (ĀM) Valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās. No 2012. gada līdz 2014. gadam viņa vadījusi Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu. Savukārt no 2003. gada līdz 2008. gadam bijusi ĀM valsts sekretāra padomniece. Pirms tam Skujiņa strādājusi Latvijas delegācijā EDSO, bijusi Drošības politikas departamenta direktore un vienlaicīgi Bruņojuma kontroles nodaļas vadītāja, kā arī vadījusi NATO nodaļu un bijusi Latvijas delegācijas iestāšanās sarunām ar NATO locekle.

Vācija ir otrs svarīgākais Latvijas ārējās tirdzniecības partneris - savstarpējās tirdzniecības apjoms pēdējos gados turpinājis pieaugt. Latvija 2016. gadā uz Vāciju eksportēja preces un pakalpojumus vairāk nekā 1 miljarda EUR apmērā. Latvijas un Vācijas attiecībām raksturīga aktīva divpusējo vizīšu apmaiņa, dinamiskas ekonomiskās attiecības, regulāri starpparlamentārie kontakti, tieša sadarbība ar federālajām zemēm, kā arī plaša sadarbība dažādu institūciju starpā. Latviju un Vāciju tradicionāli vieno arī ciešas saites izglītībā un kultūrā.

Skujiņa vēstnieka amatā Vācijā nomainīja Elitu Kuzmu, kura ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces pienākumus pildīja kopš 2013. gada augusta, bet tagad stājusies ĀM Valsts protokola vadītājas amatā.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā