Atklāj pašvaldību sadraudzību starp Naukšēniem un Borgholchauzenes pilsētu

10.07.2017. 17:04
Atklāj pašvaldību sadraudzību starp Naukšēniem un Borgholchauzenes pilsētu

Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma š.g. 8. jūlijā, Ministru prezidenta Māra Kučinska vizītes ietvaros, ar uzrunu uzstājās Ziemeļreinas-Vestfālenes pilsētas Borgholchauzenes (Borgholzhausen) rātsnamā, kurā tika noslēgts pašvaldību sadraudzības līgums starp Naukšēnu novadu un Borgholchauzenas pilsētu.

Ministru prezidents apmeklēja Ziemeļreinas-Vestfālenes federālo zemi, atzīmējot Valmieras pilsētas un Giterslo reģiona sadraudzības 25. gadadienu, kura veicinājusi arī citu šajos reģionos ietilpstošo pašvaldību sadarbību. Vizītes laikā noslēgts sadraudzības līgums arī starp Mazsalacas un Harzevinkeles (Harsewinkel) pašvaldībām.

Vēstniece E.Kuzma uzrunā noradīja, ka Valmieras un Giterslo reģionu sadraudzība aizsākusies jau gadu pēc Latvijas diplomātisko attiecību atjaunošanas ar Vāciju. “Šajā laikā tā kļuvusi par svarīgu bilaterālo attiecību elementu, kas ļāvis pilnveidot un stiprināt saiknes valstu starpā, veidot uzticības pilnas attiecības un nostiprināt Eiropas integrācijas sasniegto,” pauda vēstniece.

Vizītes ietvaros M.Kučinskis tikās ar Ziemeļreinas-Vestfālenes ministru prezidentu Arminu Lašetu (Armin Laschet), Parlamenta prezidentu Andre Kuperu (André Kuper) un Duisport ostas un valdes priekšsēdētāju Ēriku Stāki (Erich Staake).

Giterslo reģions ir Ziemeļreinas-Vestfālenes federālajā zemē ietilpstoša pašvaldība. Ziemeļreina – Vestfālene ir viena no svarīgākajiem Latvijas ekonomiskās sadarbības partneriem, tā ir starp vadošajiem partneriem investīciju jomā. Kopumā Vācija ir viens no nozīmīgākajiem Latvijas ārējās tirdzniecības partneriem. 2016. gadā Vācija kļuva par otro lielāko Latvijas tirdzniecības partneri tūlīt aiz kaimiņvalsts Lietuvas.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā