Vēstniecība reklamē Simtgadi ESSBJR gada forumā Berlīnē

14.06.2017. 17:20
Vēstniecība reklamē Simtgadi ESSBJR gada forumā Berlīnē

13. jūnijā Šlēsvigas-Holšteinas federālās zemes pārstāvniecībā Berlīnē notika ES Stratēģijas Baltijas jūras reģionam (ESSBJR) gada foruma pieņemšana, kurā Latvijas vēstniecība piedalījās ar Latvijas valsts simtgadei veltītu stendu.

Simtgades stendu kopā labklājības ministru Jāni Reiru un vēstnieci Elitu Kuzmu apmeklēja arī Šlēsvigas-Holšteinas Landtāga vicepremjere un pasākuma namamāte Anke Sporedonka (Anke Spooredonk). Simtgades stends piesaistīja ievērojamu pasākuma apmeklētāju uzmanību, to apmeklēja arī citas Latvijas amatpersonas un viesi, kas piedalījās forumā. Stendā bija pieejami jaunākie Simtgades informācijas materiāli angļu un vācu valodās.

13.-14. jūnijā Berlīnē norisinās 8. ikgadējais Stratēģijas forums, kura galvenā tēma ir reģiona savienojamība.

Ceļš uz kopēju reģiona stratēģiju aizsākās 2005. gada novembrī, kad septiņi Eiropas Parlamenta Baltijas-Eiropas intergrupas deputāti, to vidū Ģirts Valdis Kristovskis, nāca klajā ar ziņojumu par Stratēģiju Baltijas jūras reģionam, vēršot Eiropas Komisijas un ES Padomes uzmanību uz jaunajiem izaicinājumiem vides, ekonomikas, izglītības un drošības jomās, ar kuriem reģions sastopas pēc ES paplašināšanās.

ESSBJR ir pirmā ES iekšējā stratēģija Eiropas makroreģionam, kuras pamatā ir inovatīva un integrēta ilgtermiņa pieeja ES politiku īstenošanai Baltijas jūras reģionā. Tā aptver astoņas ES dalībvalstis Baltijas jūras reģionā – Dāniju, Igauniju, Latviju, Lietuvu, Poliju, Somiju, Vāciju un Zviedriju.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā