Latvijas vēstniece Vācijā uzsver transatlantisko saišu nozīmīgumu

29.05.2017. 18:21
Latvijas vēstniece Vācijā uzsver transatlantisko saišu nozīmīgumu

29. maijā Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma ar uzrunu par Latvijas ārpolitiku uzstājās Dienvidberlīnes Rotarī klubā, kurš ir 1932. gadā dibinātā Rīgas Rotarī kluba starptautiskais partneris. Uzrunai sekoja publikas jautājumi un diskusija.

Uzrunā vēstniece norādīja, ka “Eiropas un transatlantiskās institūcijas bauda Latvijas iedzīvotāju uzticību un ka mūsu valsts varējusi būt neatkarīga tikai laikos, kad valdīja ticība humānismam, starptautiskajai sadarbībai un indivīda tiesībām un kur domāšanai ietekmes sfēru kategorijās nebija vietas.”

“Varšavas NATO samita svarīgie lēmumi un diskusijas par Eiropas nākotni apstiprina mūsu pozīciju, ka transatlantiskajām attiecībām nav alternatīvu un ka sarunām par kopējiem Eiropas drošības sadarbības elementiem ir jāturpinās,” uzsvēra E.Kuzma.

Vēstniece jau vairākkārt uzstājusies Dienvidberlīnes Rotarī klubā un ir tā goda biedre. Viens no Berlīnes kluba biedriem ir vācbaltietis Dr. Klauss Vittmans (Klaus Wittmann), kurš kā eksperts regulāri piedalās Rīgas drošības konferencēs un aktīvi iesaistās Latvijas – Vācijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un atjaunošanā Latvijā.

Vēstniece uzrunā pievērsās arī Reformācijas jubilejai Latvijā un Vācijā, kā arī informēja par Latvijas valsts simtgades svētku programmu Latvijā un ārvalstīs.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā